reklama

Fanoušci Hradce Králové se mohou těšit na zajímavé soupeře. Přijedou Němci, Rusové či Rakušané

17.06.2019
Extraligovým hokejistům Mountfieldu Hradec Králové se loňský ročník povedl. Konečné čtvrté místo znamenalo, že si i v následující sezoně zahrají Ligu mistrů. A aby se na tuto mezinárodní soutěž Východočeši co nejlépe připravili, zajistilo vedení klubu přípravné zápasy zpravidla se zahraničními kluby. Vyjímkou budou atraktivní utkání s rivalem z Pardubic.

„Trenéři si přáli hrát především s těžkými zahraničními soupeři, protože s mužstvy z extraligy se vídáme celou sezonu. Myslím, že touto skladbou se nám to podařilo,“ uvedl Aleš Kmoníček, generální manažer hradeckého klubu. "Hlavní prioritou je odehrát těžká utkání a vyzkoušet co nejširší počet hráčů, abychom věděli, s kým můžeme do extraligy počítat a s kým ne.

Mountfield se rozhodl pro tuto nezvyklou přípravu i kvůli větší motivaci svých hráčů dát do přípravy naprosté maximum. „Naše mentalita je taková, že pokud hrajete proti týmům z Česka, většinou zápasy nemají takový náboj a tempo. Hráči to berou trochu jinak než evropské týmy, které i tato utkání hrají nadoraz, a proto mají velkou kvalitu,“ poznamenal hlavní kouč týmu Tomáš Martinec.
Jeho hráče tak čekají v srpnu zápasy se Spartakem Moskva, Slovanem Bratislava, Amurem Chabarovsk, Viennou Capitals či Eisbärenem Berlin. Pak už přijde na řadu zmiňovaná Liga mistrů (pátek 30. srpna, 20:30 Cardiff Devils - Mountfield HK, neděle 1. září, 16:00 Frölunda Indians - Mountfield HK, čtvrtek 5. září, 18:00, Mountfield HK - Cardiff Devils, sobota 7. září, 17:00 Mountfield HK - Frölunda Indians). Se zbývajícím účastníkem skupiny Grazem se klub střetne až v průběhu sezony.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz