reklama

Ester Ledecké přinesl první závod na MS jen pláč

05.02.2019
Když v loňském roce na olympiádě v Pchjongčchangu stála Ester Ledecká na startu Super-G, většina fandů u televize si pravděpodobně říkala, že by nebylo špatné skončit v první desítce či aspoň patnáctce. Jenže tehdy 22letá závodnice šokovala celý sportovní svět a tento závod vyhrála.

Dnes opět stála na startu této disciplíny. Tentokrát však šlo o jiný velký sportovní podnik, světový šampionát. Už byla pod, bez přehánění, stokrát větším drobnohledem. Možná i to byl důvod, proč jí jízda vůbec nevyšla a skončila až na 27. místě. Po závodě byla velmi zklamaná a neubránila se ani slzám.

„Myslím si, že se mi spousta věcí nepovedla, to myslím bylo evidentní. Nečekala jsem, že bude takhle zataženo, že neuvidím ani na krok. To byla trošku škoda, že jsem si to tolik neužívala,“ uvedla Ledecká před novináři.

Sice nechala za sebou jen Mexičanku a Rumunku, na druhou stranu je pravda, že hodně závodnic nedojelo. "Z hlediska pozitivních věcí bych dneska vypíchla, že jsem to sjela až do cíle, což je fantastický. Také je velmi pozitivní věc to, že spousta lidí třeba pochopí, že ještě nemám na to dostat se do té elity. A že to opravdu na olympiádě byla jenom výjimka. A budou mi fandit a budu moct zase jenom překvapit."

Dvojnásobná olympijská vítězka si uvědomuje, že ne všichni jí fandí, protože zkrátka úspěch se neodpouští...." Myslím si, že jsem udělala spoustě lidí radost. Bohužel těm, co mi to zrovna úplně nepřejou. Takže se budu snažit příště, stejně jako jsem se snažila teď."

Poté jí však přemohly emoce, když jí bylo podotknuto, že má spoustu fanoušků, kteří jí fandí. "Těm strašně moc děkuju a omlouvám se, že jsem je dneska zklamala...," rozplakala se.

Naše druhá závodnice Kateřina Pauláthová dojela na 24. příčce, což je její maximum na světových šampionátech. „Musím říct, že jízda byla asi dobrá, ani ztráta není velká. Je tam respekt, protože nám počasí moc nepřálo a fakt nebylo vidět pod nohy. Jinak to bylo krásný a jela bych hned znovu,“p odotkla 25letá rodačka z Havířova.

Závod ovládla královna rychlých svahů posledních let Mikaela Shiffrinová.


Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Aare (Švédsko): Ženy - super G: 1. Shiffrinová (USA) 1:04,89 2. Goggiaová (It.) -0,02 3. Suterová (Švýc.) -0,05 4. Rebensburgová (Něm.) -0,07 5. N. Fanchiniová (It.) -0,14 6. Mowinckelová (Nor.) -0,16 7. Marsagliaová (It.) -0,24 8. Štuhecová (Slovin.) -0,26 9. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,48 10. Brignoneová (It.) -0,54 ... 24. Pauláthová (ČR) -2,53 27. Ledecká (ČR) -2,80
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz