Dvanáct vítězství a dost. Českým Budějovicím padla v Přerově nešťastná třináctka

19.11.2019
Tak až Přerovu se podařilo po mnoha týdnech pokořit českobudějovické hokejisty a to ještě až díky samostatným nájezdům. I tak si ale nadále s dostatečným náskokem třinácti bodů udržují Jihočeši v čele první ligy velký náskok.

České Budějovice prohrávaly ve 14. minutě 0:2. Toto manko se jim sice povedlo postupně srovnat, více sil ke zvratu však neměly. "Samozřejmě nás mrzí první třetina. Jako celek jsme nebyli dostatečně nažhavení a připravení na začátek zápasu a celá první třetina nám nevyšla. Nakonec se to ukázalo jako rozhodující, protože už jsme to utkání nedokázali otočit v řádné hrací době a prohráli jsme na nájezdy. Myslím, že jsme odehráli parádní třetí třetinu, ale rozhodly dnes speciální formace. Nevyužili jsme dvouminutovou přesilovku pět na tři, a že jsme prohráli na nájezdy, taky není nic skvělého. Měli jsme dva samostatné nájezdy ještě ve hře, takže v podstatě z devíti nájezdů jsme dali jen jeden gól," uvedl českobudějovický kouč Václav Prospal.

Přerov si tak udržel třetí místo. Ještě před ním jsou Litoměřice, které nadále udivují svými výkony a hlavně výsledky. I litoměřičtí hráči potřebovali proti Prostějovu k vítězství nastavený čas. Ale ještě předtím museli Severočeši vyrovnat něpříznivý stav 1:4, se kterým vstupovali do poslední třetiny. "Dneska jsme ukázali, jak se dá za 20 minut prohrát vyhraný zápas. Dvě třetiny jsme zvládli skvěle, ale ve třetí třetině jsme svojí nedůsledností ztratili utkání," podotkl prostějovský lodivod Ladislav Lubina.

Čtvrtou příčku si udržuje další "šok" této sezony - Poruba. Díky zvládnuté první třetině pak už Severomoravané nepřipustili, aby Slavia s utkáním ještě něco udělala. "Srazily nás dva rychlé góly a první třetina prakticky rozhodla celý zápas. V druhé části se naše hra trochu zlepšila a ve třetí periodě bylo vidět, že nám i Porubě došla energie. Poslední třetina s hokejem nic neměla společného a síly na obrat jsme už neměli, a jak jsem už říkal, rozhodla první část," řekl po zápase trenér Pražanů Miloš Říha.

Do skvělé formy se dostali v posledních týdnech vsetínští hokejisté, kteří dokázali posedmé za sebou vyhrát. Včera jejich "vzkříšení" odnesly Benátky, které si z Valašska odvezly osmigólový příděl!

Za pátým Vsetínem se drží Chomutov, který by potřeboval také nějakou tu sérii vyhraných utkání. Včera nezvládl šlágr s Jihlavou. I když šlágr... Před začátkem sezony by si hokejoví fanoušci automaticky řekli, že ve 23. kole bude šlágr Chomutov - Jihlava. Jenže se nečekalo, že oba týmy budou v tomto ročníku spíše tápat. Vždyť Jihlava je až devátá. "V první řadě bych se chtěl omluvit všem fanouškům, kteří přišli. Předvedli jsme ostudný výkon, nedovedu si představit, že když na Slavii předvedeme jeden z nejlepších výkonů sezony, tak za dva dny zvládneme nastoupit a předvést takový výkon. Obrovské zklamání a já se omlouvám všem lidem. Pokud chceme takhle pokračovat, tak nemáme právo být v první osmičce. Bohužel to není poprvé, ale je to několikátý případ. Pokud si hráči neuvědomí, že bez bojovnosti a srdíčka se nedá hrát, tak budeme prohrávat," byl po zápase naštvaný chomutovský kouč Martin Štrba.

Na posledních třech místech jsou Ústí nad Labem, Sokolov a Kadaň. Tyto týmy nebyly schopné získat alespoň bod proti mužstvům, které nepatří k letošní špičce. I proto zaslouženě nabírají čím dál tím větší ztrátu na první polovinu tabulky.

Výsledky 23. kola první hokejové ligy

Vsetín - Benátky nad Jizerou 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
Branky: 15. a 50. Martin Procházka, 6. Karafiát, 11. Jonák, 21. Slováček, 30. Dostálek, 37. Dudáš, 46. Pechanec. Rozhodčí: Jechoutek, Cabák - Roupec, Šimánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 2440.

Chomutov - Jihlava 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 39. Vrhel - 11. Fronk, 56. D. Kolář, 57. J. Pohl. Rozhodčí: Pavlovič, Hucl - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:2. Diváci: 1823.

Poruba - Slavia Praha 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Obdržálek, 7. Zdeněk, 20. Husák, 53. T. Jáchym - 15. A. Furch. Rozhodčí: Fiala, J. Ondráček - Hranoš, Konvička. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 510.

Havířov - Kadaň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 15. a 52. Kotala, 22. Malina, 54. Žiak. Rozhodčí: Skopal, J. Doležal - Gančarčík, Zedník. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 1108.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 20. Stuchlík, 30. Kaukič, 36. Eret, 60. Klimša - 7. Maršoun, 40. Kružík. Rozhodčí: R. Čech, Koziol - Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1100.

Sokolov - Třebíč 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)
Branky: 23. Kverka, 30. J. Vrána, 58. M. Zadražil - 30. Kratochvíl, 34. Nedvídek, 39. Paták, 51. Vodný. Rozhodčí: Grech, Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 588.

Prostějov - Litoměřice 4:5 v prodl. (1:0, 3:1, 0:3 - 0:1)
Branky: 20. Žálčík, 27. Hrníčko, 33. T. Jandus, 37. Divíšek - 36. Marcel, 42. M. Havelka, 51. Střondala, 52. Daniel Voženílek, 65. M. Kadlec. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Bartek, Blažek. Vyloučení: 7:7, navíc Daniel Voženílek (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 912.

Přerov - Motor České Budějovice 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 12. Navrátil, 14. Moučka, rozhodující sam. nájezd R. Pšurný - 19. Pýcha, 42. Z. Doležal. Rozhodčí: Kašík, Vrba - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 2011.