Dva Jágrovy body k vítězství nestačily. Chomutov ještě žije

15.04.2019
Kdyby dnes Chomutov prohrál v Českých Budějovicích, mohly se už Pardubice definitivně radovat s udržení se v extralize. Severočeši se však ještě nevzdávají, i když šance na záchranu v nejvyšší soutěži už je nepatrná, na Pardubice ztrácí jedenáct bodů.

Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)

Toto utkání zažilo divoký začátek. Ve druhé minutě domácí prohrávali, pak však za šest minut byli naopak ve vedení a to díky přihrávce a následně gólu své největší hvězdy Jaromíra Jágra.
Na začátku druhého dějství přidali Kladenští třetí branku. Hosté sice ve 43. minutě snížili, ale přesto kladenští diváci doufali, že výhra už zůstane doma. To se však mýlili. Pardubice třemi rychlými góly na konci utkání skóre otočili.

"Teoretická šance, že nakonec skončíme až třetí, tady pořád je, ale máme luxusní náskok. Jsem strašně šťastný, že jsme to zvládli. Všichni jsme poslední třetinu dřeli a makali za celý tým," řekl pardubický útočník Marek Hovorka.

Branky a nahrávky: 4. Zikmund (Jágr), 8. Jágr (Zajíc, B. Nash), 21. J. Strnad (Vampola, Redlich) - 2. Poulíček (Machala), 43. Poulíček (Horký, Porseland), 56. Marosz (Budík), 59. Hovorka (Eklund, Rolinek), 60. Hovorka (Rolinek). Rozhodčí: Hejduk, Bejček - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:5, navíc Š. Bláha (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).

ČEZ Motor České Budějovice - Piráti Chomutov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

České Budějovice dnešním dnem přišly definitivně o možnost se po šesti letech vrátit do nejvyšší hokejové soutěže. Baráž jim vůbec nevyšla, během osmi kol získaly potupné dva body a vsítily pouhých třináct branek.
I v dnešním utkání měli Jihočeši velké problémy vstřelit branku. Povedlo se jim to až tři minuty před koncem zápasu. V tu chvíli však už prohrávaly 0:3...

"Tím, že nedáváme góly, si nedáváme ani šanci, abychom se z naší situace dostali. Zbývající zápasy odehrajeme naplno. Nechtěl bych, abychom si nějakou naši reputaci pokazili, když jsme tady nějakým způsobem 10 měsíců něco budovali," uvedl po zápase českobudějovický kouč Václav Prospal.

Branky a nahrávky: 57. Karabáček (Pýcha, M. Novák) - 9. Štich (Chlouba, Chrpa), 37. Flemming (Chlouba, Bláha), 53. Klhůfek (Jank, Koblasa). Rozhodčí: Hradil, Kika - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 6288.