reklama

Dukla zahájila přípravu. Na prvním tréninku však chyběl střelec Holenda

03.01.2019
Jako první z českých prvoligových klubů vstoupili do zimní přípravy fotbalisté Dukly Praha. Dnes se sešli na umělé trávě na Julisce. Trenér Roman Skuhravý se zatím musí obejít bez zkušeného útočníka Jana Holendy, který musel na podzim podstoupit operaci achilovky a trénuje individuálně. „Vzhledem k terénům a aktuálnímu počasí jsme opatrní. Naším jediným cílem je, aby byl připravený na první mistrák," řekl kouč Dukly.
Naopak už bez omezení může naplno trénovat další zkušený hráč Marek Hanousek. Tento záložník si vloni září natrhl čtyřhlavý stehenní sval a celý podzim byl mimo hru. "Nejdřív jsem měl menší trhlinu, s kterou jsem chybně trénoval čtrnáct dnů, protože přišel nový trenér a nechtěl jsem být hned zraněný. Jenže trhlina se zvětšila a když jsem začal po pěti týdnech trénovat, zranění jsem si zase obnovil," vysvětloval Hanousek.

Do přípravy posledního týmu první ligy vstoupili i noví hráči útočník Vojtěch Hadaščok a obránce Daniel Kozma. Prvně jmenovaný patřil mezi talenty českého fotbalu, prošel skoro všemi mládežnickými reprezentačními výběry, poté s Libercem získal prvoligový titul, naposledy působil v druholigové Vlašimi.
Kozma přichází také z druhé ligy, na podzim oblékal dres Varnsdorfu. Až při jarních odvetách nastoupí tento odchovanec Mladé Bolelavi na hřiště, bude to pro něj prvoligová premiéra.

Dukla se během pětitýdenní přípravy narozdíl od většiny týmů nechystá do teplých krajin, soustředění jí čeká jen v Hradci Králové, kde i odehraje pár přípravných zápasů.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz