reklama

Dukla pokračuje v čistce. Už nepočítá se zkušenými harcovníky

19.06.2019
Už dva tréninkové dny mají za sebou fotbalisté Dukly. Poté co "vojáci" sestoupili do druhé ligy, dochází v jejich kádru k radikálním změnám. Už na konci května se tým z Julisky rozloučil s pěticí hráčů - obránci Branislavem Miloševičem, Ivanem Ostojičem, Michalem Bezpalcem, záložníkem Markem Hanouskem a útočníkem Urošem Djuranovičem. A včera se další dva fotbalisté, útočník Jan Holenda a obránce Ján Ďurica, dozvěděli, že už na podzim typicky žlutý dres neoblečou.

Třiatřicetiletý Jan Holenda působil v Dukle dva a půl roku. Za tu dobu nastoupil k 55 zápasům, v kterých vstřelil 14 branek. Slovák Ján Ďurica, který je ještě o čtyři roky starší, hrál v Dukle přesně rok, avšak naskočil jen do 17 utkání, v nichž vstřelil dva góly.

Naopak se na Julisku vátilo spousta hráčů z hostování, kteří se nyní budou snažit prosadit do podzimního kádru nováčka druhé ligy - Martin Chlumecký, Dominik Preisler, David Bezdička, Daniel Kozel, Adam Vlček, Jakub Greša a Patrik Czehowsky.

Ke změně došlo i ve vedení klubu. Výkonný ředitel Michal Šrámek a sportovní ředitel Günter Bittengel končí a jejich místa zastoupí jediný člověk Pavel Vandas. Bittengel se přemístí k mládeži. "Pro mě je důležitá stabilizace a organizace klubu, v kterém bude každý vědět, za co je odpovědný. Budu náročný a kdo nebude stačit, s tím se rozloučíme. Budu vyžadovat profesionální přístup, a to nejen od hráčů, ale i od trenérů a členů širšího managementu. Budu chtít výsledky, a to znamená rvát se o každý bod v každém utkání a dále konkrétní výsledky v podobě práce při zdokonalování hráčů, kdy jediné měřítko vidíme každý týden na fotbalovém hřišti," uvedl pro začátek svého působění na Dukle Vandas.

Nový ředitel klubu neřekl přesně, jestli je cílem Dukly se okamžitě vrátit do první ligy, ale věří, že se to podaří co nejdříve. "Pro mě je hlavně důležitá stabilizace A mužstva. Vybudování silného týmu, který bude hladový po úspěchu a ve kterém budou hráči, kteří si váží toho, že hrají v FKD," dodal Vandas.  
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz
  • Voráček jde do Pardubic

    21.11.2019 | Po přečtení titulku si možná někteří plácnou do čela a řeknou si: Co blbne?! Opustit NHL a jít do extraligy. Dát sbohem Philadelphii a přijmout nabídku...číst dále