reklama

Dojde k souboji pražských "S" až ve finále?

13.12.2018
Dnes se v Praze losovaly dvojice pro čtvrtfinále českého fotbalového poháru. Kdo doufal, že dojde k souboji pražských "S", musel být zklamaný.

Karel Poborský, který se losování ujal, rozhodl o tom, že se Slavia doma střetne s Karvinou. Severomoravský tým má tak jistou šanci po Spartě vyřadit i další slavný pražský klub. To ale samozřejmě nechtějí v Edenu připustit. Slávisté jsou, co se týká losu, hlavně nadšeni z toho, že opět budou hrát doma. „Je až neuvěřitelné, že za poslední dva roky jsme v poháru hráli jen jednou venku. Jsme rádi, v nabitém programu je to dobré. Snad nám štěstí ještě chvíli vydrží," podotkl jeden ze členů vedení Slavie Jiří Vrba.
Ani Sparta nemusí být s losem nespokojená. Bude mít 3. dubna, kdy je oficiální termín čtvrtfinále, možnost oplatit Teplicím porážku, kterou jim Severočeši uštědřili teď o víkendu. "Jsem rád, že hrajeme s Teplicemi, se kterými máme dobré vztahy. Teď nás Standa Hejkal obral o tři body, tak doufám, že mu to vrátíme," řekl Josef Krula, zástupce Sparty, na adresu teplického trenéra, který ještě nedávno působil ve Spartě.
Další pražský tým Bohemians 1905 přivítá doma Sigmu Olomouc, které letos vůbec nevychází prvoligová soutěž, a tak se pokusí dostat do Evropy aspoň přes český pohár.
Poslední dvojicí je Ostrava - Liberec. Ostravě už se letos povedlo v poháru vyřadit jednoho z favoritů, plzeňskou Viktorii, takže je v pozici, že se nemusí nikoho bát. "Pro nás je důležité, že nemusíme nikam cestovat. Soupeře si nevybíráme, musíme se připravit jako na Slavii, Spartu nebo kohokoliv jiného," ujišťuje sportovní ředitel Marek Jankulovski.

Los čtvrtfinále fotbalového MOL Cupu:
Baník Ostrava - Slovan Liberec,
Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc,
Slavia Praha - MFK Karviná,
FK Teplice - Sparta Praha.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz