reklama

Dočkají se fotbalistky Slovácka diváckého rekordu?

15.04.2019
Fotbal a ženy to už zkrátka patří k sobě a jen ignorant posílá fotbalistky zpátky k plotně.

Už jsou pryč ty doby, kdy na ženský fotbal chodili jen rodinní příslušníci. Sice zatím nehrozí, že by návštěvnost prvoligových zápasů překonávala pravidelně tisícovku, ale pár stovek příznivců se na zápasech ženské nejvyšší soutěže vždy najde.

Ale ty tisíce diváků v hledišti je určitá lákavá vidina. Aspoň to tak dávají najevo ve Slovácku, který má také svůj ženský fotbalový tým.

Představitelé slováckého klubu by rádi překonali rekord v návštěvnosti ženské nejvyšší soutěže. Primariát v této statistice drží Otrokovice, na jejichž zápas se Spartou bylo před 18 lety zvědavo 2 800 fanoušků.
Aby tato návštěvnost byla případně překonána, uskuteční se jejich prvoligový duel proti Horním Heršpicím (městská čtvrť v Brně) v tento pátek a to na hlavním stadionu, kde svoje zápasy hrají prvoligoví fotbalisté. Fotbaloví činovníci chtějí návštěvníky nalákat o svátku (Velký pátek) na bohatý doprovodný program.
„Rozhodli jsme se pojmout tento zápas jako propagaci ženského fotbalu,“ podotýká trenér Slovácka Miroslav Zbořil, který se v Uherském Hradiště nevěnuje pouze ženám, ale v klubu vede také mladší děvčata. „V první řadě jsme rádi, že můžeme zápas odehrát na hlavním stadionu. Pro všechny z nás je to odměna za každodenní píli v tréninku a určitě i motivace do další práce,“ říká Zbořil.
O poločase bude autogramiáda prvoligových fotbalistů Slovácka.

Zápas ale nebude jen v očekávání návštěvnosti, ale jde samozřejmě především o výsledek. Slovácko má možnost se dostat na čtvrté místo, Horní Heršpice zas potřebují body kvůli záchraně.

Vstupné je padesát korun, děti do patnácti let stejně jako majitelé permanentek neplatí.

foto: www.fcslovackozeny.cz
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz