reklama

Dočkají se čeští fanoušci Neymara či Messiho?

08.01.2019
Už od prosince loňského roku vědí čeští fotbaloví fanoušci, že se letos dočkají velmi prestižních zápasů. Naše reprezentace se v rámci kvalifikace na ME střetne 22. března ve Wembley s Anglií a především 11. října dojde v Praze k odvetě s tímto týmem z Britských ostrovů. To ale nemusí být jediné dva super zápasy letošního roku.

Česká fotbalová asociace v čele s předsedou Martinem Malíkem vyjednává na březen přípravný zápas s brazilským reprezentačním týmem. Kdyby kanárci s přátelákem nesouhlasili, pokusí se Malík vyjednat Argentinu. Při představě, že by se Češi postavili Neymarovi či Messimu, musí zaplesat srdce každému správnému fotbalovému fanouškovi, ale i samotným českým reprezentantům.
Ale...za prvé k případné dohodě je ještě daleko, a i kdyby k ní přece jenom došlo, tak, za druhé, Malík možná jihoameričanům nabídne, aby se zápas sehrál opět ve Wembley pár dní po odehrání kvalifikačního zápasu s Anglií. "Probíhají velmi intenzivní jednání, ale nemohu říct, jakým způsobem to dopadne, protože ekonomické a logistické nároky jsou astronomické," řekl Českému rozhlasu předseda Malík.

Další variantou na soupeře k přípravnému zápasu je zaměřit se na některý špičkový africký tým.

Pokud by přece jenom do Prahy (jiná varianta než hrát v Česku na Spartě či na Slavii není) Brazílie dorazila, bylo by to poprvé v samostatné české historii. Poprvé a naposledy totiž tito jihoameričtí kouzelníci s míčem dorazili do Česka (tedy spíše Československa) v roce 1956...

foto: Sky Sports
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz