reklama

Dočkají se českobudějovičtí fanoušci návratu slavného odchovance?

21.07.2019
Fotbalistům Českých Budějovic se povedlo včera nečekaně vyhrát na Slovácku a připsali si tak letošní první výhru. Tato skutečnost samozřejmě jihočeské fandy velmi potěšila a je možné, že budou mít brzo důvod k další radosti. Schyluje se totiž k návratu Tomáše Sivoka právě do této jihočeské metropole. „Tomáš Sivok  s námi trénuje velmi poctivě a my jsme z toho úplně unešeni,“ prohlásil kouč jihočeského klubu David Horejš. „Měl by se v dohledné době zapojit i do zápasů v první lize,“ podotkl trenér nováčka.

Sivok trénoval v Českých Budějovicích celou letní přípravu. Do zápasů však zatím nenastoupil, protože čekal, zda se neozve nějaký zahraniční klub. „Jsme domluveni, že nám pomůže s tím, že kdyby přišla nějaká nabídka ze zahraničí, tak půjde. Po neděli máme sezení s ním a s jeho manažerem, věřím, že se dohodneme. Cítím, že Tomáš má chuť nám pomoct,“ řekl Horejš.

S velkou pravděpodobností ale bývalý reprezentant ještě nenastoupí příští víkend, kdy se Jihočeši doma střetnou se Spartou. Za tento letenský klub totiž Sivok nastupoval několik sezon. „Všichni víme, že Tomáš je sparťan a tak proti nim zřejmě hrát nebude, ale my věříme, že se tak stane velmi brzy a Tomáš nám pomůže,“ dodal trenér.
Představit by se tak mohl za 14 dní v Jablonci.

Sivok přišel poprvé do Budějovic v 11 letech, pak se na jih Čech vrátil ze Sparty na půlroční hostování.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz