reklama

Dnes začíná NHL. Budou Čechům opět kralovat Pastrňák s Voráčkem?

03.10.2018
Ve včerejším Magazínu Domácích novin jsme vám nastínili trampoty spousty českých hráčů, kteří začnou sezonu v nižší zámořské lize - AHL.
Ale samozřejmě v USA a Kanadě máme v rámci NHL, která dnes v noci začíná, hokejisty, kteří by měli patřit mezi tahouny svých týmů. Pojďme si je představit.


1. David Pastrňák - Boston Bruins: V loňské sezoně dosáhl 80 bodů (35 gólů a 45 přihrávek). Pokud "Pastovi" vydrží zdraví, mohl se by se pokusit klidně i o "devadesátku". Skvěle by tak pokračovala jeho vzestupná přímka, v předminulé sezoně totiž tento 22letý útočník zvládl 70 bodů.

2. Jakub Voráček - Philadelphia Flyers: Vousatý a ryšavý útočník se v posledních letech zabydlel mezi nejlepšími hráči NHL. V loňské sezoně patřil mezi čtyři nejproduktivnější nahrávače.

3. David Krejčí - Boston Bruins: O deset let starší Pastrňákův parťák už načne svou 12 sezonu v NHL! Pokud nemá zdravotní problémy a odehraje většinu zápasů, vždy překoná 50ti bodovou hranicí, což je skvělé číslo. A další zajímavý počin, po celou tu dobu je pořád věrný Bostonu.

4. Tomáš Hertl - San Jose: Tento 24letý ofenzivní hráč měl před pěti lety skvělý vstup do zámořské NHL. Hned od začátku udivoval svou technikou, rychlostí a dokonce v jednom zápase vstřelil čtyři góly. Pak se však zranil a ročník už nedokončil. Jeho další sezony jsou trochu jak na houpačce. Pokud je však zdravý, je pro svůj tým klíčovým hráčem.

5. Ondřej Palát - Tampa Bay Lightning: Tento nenápadný útočník si stabilně drží vysokou kvalitu, díky čemuž už několik let hraje v prvních dvou lajnách tohoto amerického týmu.


Klidně se ale může stát, že tuto pětici hráčů překoná svými výkony někdo jiný z českých hokejistů.

1. Martin Nečas - Caroline Hurricanes: Tento hráč je velkým talentem českého hokeje. Vloni ho ještě Carolina poslala zpátky do Brna, kde se podílel na titulu, ale letos by už měl v jejím dresu řádit.

2. Jakub Vrána - Washington Capitals: Před pár lety byli Vrána s Pastrňákem na stejné úrovni, hráli i ve stejném švédském klubu (Södertälje SK). Oba pak odešli ve stejnou dobu i do zámoří, jenomže zatímco Pastrňák se v podstatě hned chytil, Vrána musel o svou šanci bojovat na farmě. Vydržel a vloni už patřil mezi hráče, kteří se podíleli na výhře Washongtonu ve Stanley Cupu. Bude však nutné, aby svou pozici v této sezoně uhájil. Kvality na to ale má.

3. Pavel Zacha - New Yersey Devils: Zacha zatím plnil více funkci defenzivního útočníka, přesto od něj tým očekává větší příspěvek branek a přihrávek. Ale je mu teprve 21 let, takže pokud mu vydrží zdraví, přání svých šéfu bude postupně naplňovat.

4. Tomáš Plekanec - Montreal Canadiens: Kromě mladíků bude zajímavé sledovat i veterány. Plekancova kariéra už pomalu spěje ke konci, to však nemusí znamenat, že bude v týmu jen do počtu. Díky nové lásce v podobě Lucie Šafářové možná zase bude předvádět zázraky.

5. Petr Mrázek - Caroline Hurricanes: Měl to být nový Dominik Hašek nebo aspoň se mu přiblížit. Jenže jeho výkony byly nevyrovnané až tak, že se ho Detroit s klidným srdcem zbavil. Teď by měl tento 26letý gólman dokázat, že v něm je aspoň část Haškova talentu a umu.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz