reklama

Deli je pryč. Udrží Slavia aspoň "Míšu"?

10.07.2019
Dva dny před začátkem nového ročníku první fotbalové ligy přišla pražská Slavia o svou stoperskou hvězdu. Simon Deli se nakonec rozhodl přijmout nabídku belgického klubu FC Bruggy. Sedmadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny přestoupil do týmu belgického vícemistra za 2,5 milionu eur (64 milionů korun). V novém působišti podepsal Deli tříletý kontrakt.

Ve Slavii to berou těžce, nejenom z herního, ale i z lidského hlediska. "Oslabení to určitě je, to nebudeme zastírat. Odvedl tu fantastické výkony, ale strašně mu to přejeme, protože je to skvělý kluk," řekl novinářům asistent slávistického trenéra Jaroslav Köstl. "Pokud to bylo jeho přání, tak věříme, že se rozhodl dobře. Pro nás je to samozřejmě mrzutá situace, ani bych neřekl z fotbalového hlediska jako spíš z lidského. Budeme mu přát jen to nejlepší za to, co pro Slavii odvedl," dodal Köstl.

Deli přišel do Slavie v lednu 2015. Většina fanoušků už si možná ani nevzpomene, že se do Edenu přemístil ze Sparty. V sešívaném dresu odehrál 128 soutěžních utkání, ve kterých si připsal tři góly a sedm asistencí.

Kromě dvou ligových titulů získal Deli se Slavií i dvě vítězství v domácím poháru.

Představitelé Slavie nyní doufají, že se jim podaři udržet druhého stabilního stopera Michaele Ngadeua, o kterého má ale zájem také několik evropských klubů. "V tuhle chvíli bych řekl, že to zvládneme. Situaci na přestupovém trhu sledujeme, prostor tam určitě je. Všechny síly ale napínáme k tomu, aby tu Míša byl. Jsme s ním v kontaktu prakticky každý den. Skončil na mistrovství Afriky, má dovolenou. Situace se u něj nemění. O žádném žhavém zájmu teď nevíme," doplnil Köstl.

Původně se právě spíše počítalo s odchodem Ngadeua než Deliho, i proto Slavia získala v létě stopera z Jablonce Davida Hovorku.

První ligový zápas odehraje Slavia v pondělí 15. července ve Zlíně.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz