reklama

Čtyři zápasy a dost. Kometa potupila Hradec

24.03.2019
Kometa Brno opět potvrdila, že je tým pro play-off. V základní části hokejové extraligy se od začátku držela v poklidných vodách lepšího středu, ale jakmile začaly vyřazovací boje, je z ní opět šelma. Jen čtyři zápasy stačili brněnským hráčům, aby poslali královohradecké hokejisty na dovolenou.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Brno mělo úžasný vstup do soutěže, hned v první minutě se ujalo vedení díky Zaťovičovi. V tu chvíli samozřejmě tento 34letý hráč ještě netušil, že to je počátek jeho hattricku.
Hradec srovnal v 16. minutě. Do konce třetiny padly na každé straně po jedné brance, jednu z nich měl na svědomí právě Zaťovič.
Poté dlouhé minuty žádný gól nepadl. Nejenom díky skvělým brankářům (Čiliak - Pavelka), ale také kvůli obětavosti (hráči si lehali do střel) byl problém dostat puk do sítě.
Nakonec se to přece jenom povedlo. V 55. minutě završil Zaťovič hattrick.
"Z pohledu diváka to byl nejlepší zápas v celé sérii, pomohly k tomu góly v první třetině. Velice dobře jsme vstoupili do závěrečné třetiny, za vyrovnaného stavu bylo na hráčích cítit, že to chtějí uhrát, že už se jim do Hradce na další duel nechce. Měli jsme tlak, soupeře jsme nepouštěli do nějaké aktivity a vyústilo to v přesilovkový gól a v euforii jsme dokráčeli k postupu," byl po zápase nadšen brněnský kouč Kamil Pokorný.
"My jsme do zápasu špatně vstoupili, hned při prvním střídání jsme dostali gól, pak další v oslabení po našem vyrovnání. Pak se ukázal charakter tohoto týmu, bojovali jsme, snažili jsme se sérii vrátit ještě do Hradce. Měli jsme příležitosti odskočit Brnu za stavu 2:2, ale selhali jsme v koncovce, což byl největší rozdíl mezi oběma týmy. Rozhodla přesilovka, kterou domácí využili ve všech zápasech série," dodal trenér Hradce Králové Tomáš Martinec.

Branky a nahrávky: 1. Zaťovič (P. Holík, O. Němec), 18. Zaťovič, 55. Zaťovič (P. Holík, O. Němec) - 16. Vincour (R. Pavlík), 19. Nedomlel (Miškář, Bičevskis). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:0.


Naopak další semifinálová série je velmi vyrovnaná. Ze všech čtyř čtvrtfinálových favoritů se čekalo, že by právě plzeňští hokejisté měli mít nejméně problémů. Jenže Olomouc se do Západočechů zakousla a vypadá to na napínavý souboj.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

V play-off se často stává, že mnoho branek nepádá. Ale aby diváci čekali na první gól až do 42. minuty, to se opravdu jen tak nevidí. Za to ale v poslední třetině se s góly roztrhl pytel. O jeden víc jich nakonec vstřelili plzeňští hráči.
"Nejsme zklamaní. Podali jsme výborný výkon, jenom tomu chyběl ještě jeden gól, abychom to dotáhli do prodloužení. Teď se jede do Plzně, nachystáme se na ni a chceme tam vyhrát," uvedl Jan Švrček.

Branky a nahrávky: 54. Nahodil (Jergl, Škůrek), 57. Kolouch (J. Káňa II) - 42. Allen (V. Nedorost), 51. P. Straka (Allen), 57. Gulaš (Čerešňák). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 5500 (vyprodáno). Stav série: 2:2.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz