reklama

Co bude s Krejčím? Trenér Boloni už ho nechce

18.04.2019
Nelehké období nyní zažívá český fotbalista Ladislav Krejčí. Má sice ještě v italském prvoligovém celku FC Bologna smlouvu na dva roky, jenže klub mu dal najevo, že už o něj nemá zájem. Přesněji trenér Siniša Mihajlovič mu naznačil, že si klidně může hledat nové angažmá.

Když Krejčí přestoupil před třemi lety do tohoto italského celku, okamžitě se stal důležitou postavou základní sestavy. Avšak už v loňském ročníku odehrál jen 12 zápasů a letos zatím jen 13 utkání, z toho jedenáct na podzim... I z těchto důvodů vypadl z reprezentace, kde měl dříve své místo skoro "předplacené".
"Pokud bych neměl nadále fotbalové sny a ambice, k odchodu by mě nic nenutilo. Mám smlouvu ještě na dva roky, Boloňa je krásné místo pro život s rodinou. Jenže já jsem v první řadě fotbalista a tady již dva roky bojuju o pevné místo v sestavě. Chci opět cítit, že na mě klub spoléhá, že jsem platným článkem týmu," uvedl Krejčí v rozhovoru pro ČTK.

Krejčí se samozřejmě nevzdává a doufá, že změní myšlení trenéra. "Na tréninku pracuju na 100 procent, nic neošidím a snažím se týmu odevzdat maximum. Ale pokud takhle týden co týden jedete nadoraz a pomyslná odměna v podobě soutěžního zápasu se nedostavuje, je to samozřejmě frustrující," podotkl Krejčí.

Šestadvacetiletý fotbalista by nerad odcházel i z toho důvodu, že se mu (paradoxně) líbí styl trénovaní srbského kouče. "Je to vzhledem k mé situaci asi nestandardní, ale Sinišu Mihajloviče řadím mezi nejlepší trenéry, které jsem měl tu čest poznat. Tréninky, taktická příprava, to vše je na skvělé úrovni. Trenér se mnou navíc opakovaně mluvil. Chválí moji tréninkovou morálku, vystupování i pozitivní přístup. Jednoduše upřednostňuje jiné hráče, dvě křídla si sám přivedl," uvedl Krejčí.

Hráč s 38 reprezentačními starty už nyní nemá nouzi o zájemce, u kterých by mohl v příští sezoně nastupovat. Mluví se o klubech z Itálie, Nizozemska, Rakouska, ale prý se o něj zajímají i české celky. "Nebudu zastírat, že mě láká prosadit se v zahraničí a ukázat, že na to mám. Na druhou stranu česká liga i výkony a výsledky zástupců v pohárové Evropě dokazují, jakou kvalitu má a že je mnohdy zbytečně podceňovaná. Vím od svých zástupců, že zájem v Čechách by byl, a já tyhle dveře určitě nebudu předčasně zavírat. Vše je otázkou dalších týdnů," dodal Krejčí.

foto: zVoleje.cz, fotbal bez kompromisů
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz