reklama

Číňané si oblíbili český hokej. Osídlí Beroun a nyní koupili naši brankářskou hvězdu

14.06.2019
Už během jara se mluvilo o tom, že třinecký brankář Šimon Hrubec by si rád vyzkoušel v 27 letech zahraniční soutěž. I proto si Oceláři předem, i když to oficiálně potvrdili až ke konci sezony, vyhlédli náhradu v Patriku Bartošákovi z Vítkovic.

A dnes se definitivně potvrdilo, že Hrubec si opravdu vyzkouší chytat jinde než v české extralize. Podepsal totiž smlouvu s čínským Kunlunem, který hraje ruskou KHL. "Šimon v české extralize dokázal, co mohl. Vyhrál titul s Třincem, byl vyhlášen jako nejlepší hráč play-off, velmi dobrý dojem zanechal i na mistrovství světa, kde ustál tlak spojený se zápasem o bronz a podal výborný výkon. Přišel čas, aby se posunul dál," prohlásil hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest. "KHL je nejlepší evropskou ligou, Kunlun má jasnou ambici dostat se do play-off, v týmu je spousta cizinců. Trenér gólmanů dřív pracoval pro Los Angeles Kings, takže i z hlediska sportovního rozvoje to pro Šimona bude posun. Věříme, že v KHL prokáže své kvality," uvedl Spálenka.

V Kunlunu se rodák z Vimperka střetne s dalším českým hráčem. Čínský klub totiž angažoval i obránce Andreje Šustra, který dosud působil v zámoří. Tento 28letý bek má na svém kontě odehraných 370 zápasů v NHL, v posledním roce však nastupoval spíše v nižší zámořské soutěži.

Hrubcovým konkurentem v brankovišti bude třicetiletý americký brankář Jeremy Smith, který ale chytal, kromě deset zápasů v NHL, vždy jen v AHL.

Kunlun působí v KHL od roku 2016, ale zatím dokázal jen jednou postoupit do play-off, a to hned v první sezoně. Takže nyní by rád konečně zase promluvil do bojů o play-off. U tohoto čínského klubu je to více pravděpodobné než u klubu China Golden Dragon, který bude hrát od příští sezony třetí českou nejvyšší soutěž. Jeho "domovským" místem by se měl stát stadion Berouna.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz