reklama

Četí sprinteři mají formu jako hrom. Opět vylepšili svůj osobní rekord

15.06.2019
Čtveřice českých sprinterů Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Dominik Záleský dokázala podruhé během měsíce vylepšit svůj vlastní rekord. Na atletickém mítinku ve švýcarské Ženevě zaběhli čeští sprinteři čas 38,62 sekundy, což je vylepšení o patnáct vteřin oproti květnovému závodu v japonské Jokohamě.

Až do letošního května byl výkon štafety (Jaroslav Matoušek, Juraj Demeč, Jiří Kynos a Luděk Bohman) z olympijských her v Mnichově z roku 1972 nejdéle nepřekonaný český rekord. Až současná generace byla schopná tento milník posunout dál.

Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Dominik Záleský díky tomuto rekordnímu času oživili šance na účast na zářijovém mistrovství světa, kam se nominuje šestnáct nejlepších štafet. Desítka už si světový šampionát zajistila na zmiňovaném mítinku v Jokohamě, kde se pořádal podnik určený výhradně štafetám. Zbývající šestka se zúčastní MS díky žebříčku.

V tuto chvíli je tak nejstarší český rekord ten z roku 1972, který drží Dušan Moravčík na 3000m překážek (8:23,8). U žen drží tento primariát koulařka Helena Fibingerová - 22,32 m - 1977.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz