reklama

Čeští softbalisté se budou strachovat o play-off

18.06.2019
Světový šampionát v softbalu, který se koná v Česku, se zatím pro domácí tým nevyvíjí ideálně. Po čtyřech zápasech mají Češi tři porážky.

To že neporazí Nový Zéland se čekalo (0:9), škoda však těsné prohry s Japonskem (3:4). Třetí zaváhání přišlo včera proti Argentině (3:6). "Zaskočili nás v začátku. Naštěstí jsme dokázali odpovědět, pak nám ale zase utekli. Je to škoda, pro nás je to těžký soupeř, ale odehráli jsme s nimi dobrý zápas. Měli jsme šanci vyhrát. Mrzí mě to, že jsme nedokázali přidat odpal a jít do vedení," uvedl reprezentační trenér Tomáš Kusý.
Přesto stále má český tým naději na postup do vyřazovací části, bude však muset začít vyhrávat. „Může se to jakkoliv ještě vyvinout ve skupině, ale pravděpodobně budeme muset všechny tři zápasy vyhrát. Zejména Kuba bude náročná, kluci hrají skvěle a uvolněně. Budeme to muset zvládnout, věříme si,“ podotkl Kusý.

Dnes se české družstvo střetne s Filipíny, které zatím nemají ani bod, takže se očekává povinné vítězství. Poté se ještě Česko střetne s předposlední Botswanou a zmiňovanou Kubou, která prozatím zaujímá třetí pozici.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz
  • Voráček jde do Pardubic

    21.11.2019 | Po přečtení titulku si možná někteří plácnou do čela a řeknou si: Co blbne?! Opustit NHL a jít do extraligy. Dát sbohem Philadelphii a přijmout nabídku...číst dále