Čeští mladíci napravili selhání s Běloruskem

20.04.2019
Když čeští hokejisté na MS do 18 let prohráli nečekaně s Běloruskem, začalo to vypadat s jejich postupem do čtvrtfinále velmi bledě. Vždyť je čekaly zápasy se Švýcarskem, Kanadou a Finskem.
Naštěstí ale hned v dalším zápase se Švýcarskem ukázali, že v nich síle je. Soupeře vyprovodili z ledu šestigólovým rozdílem.

ČR - Švýcarsko 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)

Čechům se povedl začátek, už ve 3. minutě vedli. Do konce třetiny přidali čeští mladíci ještě další gól. Když se jim povedlo vsítit na počátku druhého dějství dvě rychlé branky za sebou, bylo o vítězi v podstatě rozhodnuto. Švýcarům se sice podařilo ve 25. minutě snížit na 4:1, avšak dva naše góly na konci druhé a na začátku třetí třetiny definitivně rozhodly o tom, kdo bude vítězem tohoto duelu.
Hráčům ze země helvétského kříže se sice opět povedlo vstřelit branku, ale naši pak kontrovali dvěma brankami.

"Zápas jsme zvládli, dala tomu ráz hned první přesilovka, kterou jsme využili. Od první minuty si za tím kluci šli a využili jsme tři přesilovky. Měli jsme pár hloupých vyloučení, což by se nám v těžších zápasech nemuselo vyplatit. Udělali jsme pár změn, reagovali jsme na to, že jsme odehráli špatně první zápas. Něco se nám povedlo, na něčem ještě zapracujeme. Ale je to úleva, máme za sebou první vítězství a před sebou zápasy, které nás mohou někam posunout,"
podotkl asistent trenéra Radek Bělohlav.

Další zápas čeká český tým v neděli v 15:30 s úřadujícími mistry světa Finy.

Branky a nahrávky: 3. Koffer (Myšák, Barinka), 13. Raška (Barinka), 22. Lang (Haš), 23. Rutar (Pšenička), 39. Rychlovský (Koffer), 41. Lang (Přikryl), 52. Najman (Kubíček), 57. Koffer (Najman, Rychlovský) - 25. Rubanik (Chanton, Knak), 51. Dähler. Rozhodčí: Kova (Fin.), Morozov (Rus.) - Badyl (Běl.), Bowles (USA). Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 582.

Sestava České republiky: Pařík - Kubíček, Kučeřík, Mlčák, Haš, A. Rutar, Volráb, Žůrek - F. Přikryl, Lang, Mužík - Raška II, Barinka, Myšák - Teplý, Toman, Pšenička - Najman, Koffer, Rychlovský - Peterek. Trenéři: Alois Hadamczik, Radek Bělohlav a Marek Židlický.