reklama

Čeští hokejisté byli v nočních zápasech NHL hodně vidět

04.01.2019
Šest českých hokejistů si v noci v zámořské NHL vylepšilo své statistiky v kanadském bodování.

Velkou měrou se na vítězství svého týmu podíleli útočníci Bostonu David Pastrňák a David Krejčí. Prvně jmenovaný gólem a asistencí pomohl k výhře nad Calgary 6:4. Krejčí přidal navíc dvě asistence. Pastrňák se díky této brance drží na 4. místě v žebříčku střelců. Krejčí zase dvěma body oslavil příchod svého syna na svět. "Občas bylo obtížné soustředit se na hru, ale snažil jsem se. Byl to výjimečný den. Calgary je hodně dobré mužstvo, takže výhra nad ním je třešničkou na dortu," řekl šťastný, teď už dvojnásobný, tatínek.
Dvou bodů za nahrávky dosáhl i útočník Philadelphie Jakub Voráček, avšak i tak jeho tým prohrál s Carolinou 3:5.
A do třetice si dvě přihrávky připsal obránce Michal Kempný z Washingtonu. Ani on se však nemohl radovat z výhry, protože tým z hlavního města USA nestačil na St. Louis (2:5).

Ve zmiňovaném utkání Boston - Calgary dával za hosty gól Michal Frolík.
Posledním bodujícím českým hráčem byl Vladimír Sobotka. I jeho přihrávka pomohla k vítězství Buffala nad Floridou 4:3.

Během jedné noci se v zápasech předvedli i dva čeští brankáři. Michal Neuvirth (Philadelphia) a Petr Mrázek (Carolina) dokonce nastoupili proti sobě. Úspěšnější by Mrázek, který inkasoval třikrát z 37 střel a měl úspěšnost zákroků 91,9 procenta. To Neuvirth lovil puk ze sítě pětkrát z 28 střel a jeho úspěšnost zákroků byla podprůměrná - 82,1 procenta.

Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz