reklama

Čeští házenkáři pojedou na mistrovství Evropy

12.06.2019
Možná se čekalo, že čeští házenkáři přejedou finský výběr větším rozdílem než jen o dva góly, ale nakonec to nic nemění na situaci, že se náš nároďák podívá na evropský šampionát, které se uskuteční příští rok v lednu ve třech státech, v Norsku, Švédsku a Rakousku.

Finsko se dnes v domácí hale zpočátku drželo svého soupeře, maximálně jim český tým utekl na dva body. Avšak v druhé polovině prvního poločasu už Češi prokazovali svoje kvality a do kabin šli s pětibrankovým náskokem.
Během druhé půle se dostali hosté dokonce do sedmibrankového rozdílu, ale v závěru nás začali Finové dohánět. V jednu chvíli byli Seveřané jen bod od českého mužstva. Česko si však už vítězství nenechalo vzít.

„Na jednu stranu jsem tak šťastný, že jsme vyhráli, na druhou stranu jsme měli vyhrát vyšším rozdílem než o dvě branky. V prvním poločase jsme podali velmi dobrý výkon v obraně i v útoku, hráli jsme podle našich představ. Ve druhém poločase jsme pod dojmem vedení trochu polevili a málem se nám to vymstilo,“ uvedl v tiskové zprávě český trenér Daniel Kubeš. „Musíme se z toho poučit, protože jsme se nakonec museli obávat o vítězství,“ dodal.

Češí házenkáři ještě mohou celkově kvalifikační skupinu vyhrát a mít tak lepši pozici při losu na Euro. Budou však muset v tuto neděli porazit v Ostravě Bosnu a Hercegovinu.


Finsko - ČR 24:26 (12:17)

Sestava a branky ČR: Galia, Mrkva - Babák 6/2, Bečvář 2, Číp 2, Horák 2, Hrstka 1, Jurka 4, Kašpárek 5, Mubenzem, Patzel, Petrovský 4, Solák, Vančo, Zdráhala, Zeman.
Nejvíce branek Finska: M. Granlund 6. Rozhodčí: Pavičevič, Raznatovič (oba Č. Hora). Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/2. Vyloučení: 4:3.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz