Čeští fotbalisté se vrací do hry o evropský šampionát

11.09.2019
Důležité tři body získali čeští fotbaloví reprezentanti v kvalifikaci ME. Po nečekané porážce v Kosovu (1:2) tak napravili svůj dojem a nyní opět mají postup na evropský šampionát ve svých rukou.

Černá Hora - ČR 0:3 (0:0)

Do první šance se dostal Král, když si šikovně naběhl na bližší tyč, ale míč poslal těsně vedle černohorské svatyně. A za tři minuty zvonu vlasatý záložník ukázal svou nebojácnost, když vletěl do vápna, ale balón do sítě neprorazil.
Další šance patřily domácím, avšak také nebyli schopní změnit skóre. Ve 22. minutě Vaclík vytáhl Hočkovu ránu nad bránu. O deset minut později znovu zasahoval český gólman, tentokráte proti střele Mugoši. A ve 34. minutě včas zasáhl proti střele Radunoviče obránce Suchý.
Konec poločasu zase pro změnu patřil českému týmu. Ve 38. minutě hlavičkoval ve vápně nikým neatakován Souček, ale mířil hodně vedle. To se opakovalo i za šest minut.
Avšak největší gólovku měl v poslední minutě první půle Darida, když jeho rána orazítkovala břevno.

Češi si to však dosyta vynahradili na začátku druhé půle. Po Janktově centru uklidil míč do sítě Souček - 0:1.
A za tři minuty osamocený Masopust zvyšil na 0:2.
Následné dlouhé minuty se míč přeléval od vápna k vápnu, ale žádnou velkou šanci si oba týmy nevytvořily. Až v 84. minutě zatočil nadějně Darida přímý kop, ale černohorský gólman míč skvěle vyrazil.
V poslední minutě se ale záložník Herthy dočkal, když proměnil pokutový kop, kterému předcházel faul na Krále.

"Zápas v Kosovu jsme si rozebrali, řekli si, co jsme udělali dobře, co špatně. Primárně hlavní rozdíl byl v tom, jak jsme se chovali v pokutových územích. Tím jsme zápas v Černé Hoře rozhodli. Dali jsme dva góly ze standardek a pak z penalty. Oni ze svých standardek neměli nic," konstatoval Souček.

"Zaslouženě jsme vyhráli, měli jsme více šancí a byli i fotbalovější. Přiznám se, že jsem výsledek 3:0 nečekal, jsme za to rádi," dodal český trenér Jaroslav Šilhavý.

Do konce kvalifikace odehraje český tým ještě tři utkání - 11. 10. doma s Anglií, 14. 11. též doma s Kosovem a 17. 11. v Bulharsku.
V současné chvíli má Anglie 12 bodů, Česko 9 a Kosovo 8.

Branky: 54. Souček, 57. Masopust, 90.+5 Darida z pen. Rozhodčí: Palabiyik - Eyisoy, Olguncan (všichni Tur.). ŽK: Radunovič, Marušič - Jankto, Souček.

Černá Hora: Petkovič - Marušič, Lagator, Tomaševič, Radunovič (73. Bečiraj) - Hočko, Vukčevič (68. Bakič) - Boljevič, Kosovič (73. Savičevič), Vešovič - Mugoša. Trenér: Hadžibegič.

Česko: Vaclík - Coufal, Čelůstka, Suchý (46. Brabec), Bořil - Darida, Souček - Masopust (77. Kopic), Král, Jankto - Schick (90. Krmenčík). Trenér: Šilhavý.