reklama

Čeští cyklisté pojedou na mistrovství světa s ambicemi na medaili

12.09.2018
Trenér české cyklistické reprezentace Tomáš Konečný nominoval na blížící se mistrovství světa rekordní počet závodníků. Do rakouského Insbrucku, kde se letošní šampionát koná, odcestuje 21 jezdců. "Zisk medaile v některé z kategorií není nereálný, ale jde o velmi náročný úkol. Musí se sejít opravdu všechno v jeden den," podotýká reprezentační kouč.

Fanoušci budou samozřejmě nejvíce zvědaví, jak se bude dařit našim elitním cyklistům v závodě s hromadným startem. Velké naděje se vkládají především do Romana Kreuzigera, kterému by měl horský profil závodu nejvíce vyhovovat.  "Desítka je reálná. Když člověk chce být do desítky, rozhodují malé detaily. Já jsem vždy pevně nohama na zemi, ale jestliže si vše sedne, tak mohu s týmem, který budu mít k ruce, závodit agresivněji," říká Kreuziger.
Už dříve naznačoval další účastník Zdeněk Štybar, že chce Kreuzigerovi být po ruce. Dalším kvalitním cyklistou, který by mohl zasáhnout do bojů o přední příčky či také pomoci Kreuzigerovi, je Jan Hirt, který v současné době jede španělskou Vueltu. Černým koněm našeho týmu by mohl být Václav Černý, kterému se náramně povedl letošní český šampionát, i díky kterému získal smlouvu v zahraniční stáji.
V časovce má jako každý rok velké ambice specialista Jan Bárta.

Nominace:
Muži elite: Jan Bárta, Josef Černý, Jan Hirt, Karel Hník, Roman Kreuziger, Michael Kukrle, Zdeněk Štybar.
Ženy: Tereza Korvasová, Nikola Nosková.
Muži do 23 let: Jakub Otruba, Karel Tyrpekl, Adam Ťoupalík.
Junioři: Jakub Bouček, Jakub Hník, Petr Kelemen, Vladimír Mikšaník, Vojtěch Řepa, Karel Vacek.
Juniorky: Markéta Hájková, Veronika Jandová, Tereza Sásková.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz