reklama

Čeští atleti odjedou do Glasgow s medailovými ambicemi

21.02.2019
Český atletický svaz dnes oznámil nominaci ohledně halového mistrovství Evropy, které se bude konat na začátku března ve skotském Glasgow. České barvy bude na evropském šampionátu hájit 21 atletů.

Mezi naše největší medailové naděje budou jistě patřit čtvrtkař Pavel Maslák (trojnásobný vítěz na MS v hale), koulař Tomáš Staněk (obhajuje stříbro) a mílařka Simona Vrzalová.
"Chtěla bych se dostat do finále a pak běžet, co to půjde. Ráda bych i překonala svůj výkon z venkovního mistrovství Evropy (4:06.47)," podotkla Vrzalová, která na minulém halovém ME byla desátá.
U Staňka bude hodně záležet, jestli se definitivně dostal ze zdravotních problémů, které mu nedovolily zúčastnit se republikového šampionátu a předtím i prestižního mítinku v Ostravě. Jinak se mu ale nadále daří držet druhý nejlepší výkon tohoto roku.

Černým koněm české reprezentace může být dálkař Radek Juška, kterému se sice zatím letos nedaří podle představ, ale na velký halový mítink se umí připravit, což předvedl před čtyřmi lety, kdy na ME v Praze skončil na druhém místě. "Určitě chci vylepšit své sezonní maximum. Nebylo by od věci vylepšit i osobák, ale teď mi k němu chybí nějakých 22 centimetrů, takže těžko říct. Na těchto velkých akcích se ale může stát úplně cokoli," dodal 25letý dálkař.

Naopak se evropského klání nezúčastní čtvrtkařka Zuzana Hejnová. "Dohodla jsem se s trenérkou, že halové mistrovství Evropy vynecháme. Nechci riskovat jakékoli zranění. Je lepší si trochu odpočinout a potom začít přípravu na léto, kde mám svou hlavní disciplínu,“ řekla dvojnásobná mistryně světa.

Nominace českých atletů na halové mistrovství Evropy v Glasgow (1.-3. března):

Muži: Zdeněk Stromšík (60 m), Pavel Maslák, Jan Tesař, Vít Müller (všichni 400 m), Filip Šnejdr, Lukáš Hodboď (oba 800 m), Filip Sasínek, Jan Friš (oba 1500 m), Martin Heindl (výška), Radek Juška (dálka), Tomáš Staněk (koule), Jiří Sýkora (sedmiboj).
Ženy: Klára Seidlová (60 m), Lada Vondrová (400 m), Simona Vrzalová, Diana Mezuliáníková, Kristiina Mäki (všechny 1500 m), Michaela Hrubá (výška), Romana Maláčová, Amálie Švábíková (obě tyč), Eliška Klučinová (pětiboj).
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz