reklama

Českým tenistkám se otvírá větší šance k vítězství ve Fed Cupu

10.10.2018
Poté co pravděpodobně na finále Fed Cupu (10. a 11. listopadu) nepřijede Serena Williiamsová, protože neoficiálně ukončila sezonu, nepřicestuje s americkým týmem do Prahy ani Coco Vandewegheová. "Chtěla bych říct, že přestože už nebudu letos hrát Fed Cup, za nic na světě bych nevyměnila práci a oběti, které jsem týmu a mé zemi v uplynulých dvou letech věnovala. Hodně štěstí ve finále! Budu vám fandit!" napsala tato 26letá hráčka na svém twitteru.

Vandewegheová se výrazně podílela na loňském vítězství Američanek v této týmové soutěži ve finále nad Běloruskem. Vyhrála obě své dvouhry a "půl bodu" přidala v závěrečné rozhodující čtyřhře. I letos hrála v 1. kole (proti Nizozemí) a poté v semifinále (Francie) za americký výběr.
Za USA tak pravděpodobně nastoupí ve dvouhře Sloane Stephensonová, Madison Keysová či Venus Williamsová. Do čtyřhry se nabízí např. Bethanie Matteková Sandsová. Z těchto vyjmenovaných hráček vyplývá, že i tak nečeká náš ženský tým lehký soupeř, přesto by české tenistky měly být favoritkami.
V první desítce má Česko Petru Kvitovou a Karolínu Plíškovou. Ve čtyřhře máme úžasný pár Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková, který letos vyhrál grandslamy v Paříži a Wimbledonu.
Kapitán Petr Pála může ale nominovat i Barboru Strýcovou, která vždy podávala ve Fed Cupu skvělé výkony.

Finále bude hostit pražská 02 aréna, která byla během dvou hodin vyprodaná, jen co se začaly prodávat lístky. A to má kapacitu 14 tisíc míst.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz