reklama

Český talent srdnatě vzdoroval, na holandského favorita však nestačil. Češi se do finále nepodívají

02.02.2019
Po pátečních dvouhrách v daviscupovém duelu Česko - Nizozemsko to bylo nerozhodně 1:1. Proto obzvlášť bylo důležité, pro oba týmy samozřejmě, uspět v dnešním prvním zápase, kterým byla čtyřhra. Za "tulipány" nastoupila zkušená dvojice Robin Haase, Jean-Julien Rojer, v českých barvách se představili Lukáš Rosol s Jiřím Veselým.

Posledně jmenovaný byl trochu překvapením z toho důvodu, že včerejší zápas proti Tallonu Griekspoorovi dohrál s velkým sebezapřením, protože si nejenom poranil stehno, ale i vykloubil palec. Čeští lékaři a fyzioterapeuti ho však dokázali dát natolik dopořádku, že byl schopen se svým parťákem sehrát skvělý zápas, bohužel ale se špatným koncem a to měli tři mečboly! Paradoxně naše dvojice získala více gamů, stejně ale prohrála - 6:7 (5:7), 6:3, 6:7 (7:9).

Ve chvíli kdy do první nedělní dvouhry proti hráči z první šedesátky Haasemu nastupoval mladíček Jiří Lehečka, který ani není veden v žebříčku ATP, bylo všem hned jasné, že jen zázrak by ještě našim tenistům dal možnost bojovat v následujícím pátém zápase o vítězství v tomto kvalifikačním souboji. Ale mnoho nechybělo a k překvapení došlo, protože 17letý tenista se srdnatě držel se zkušeným tenistou a dokonce mu vzal i set - 4:6, 6:2, 3:6.

Čeští tenisté se tak nezúčastní premiérového finálového turnaje Davisova poháru, ale budou se muset znovu zapojit do baráže o účast v kvalifikaci 2020. Soupeře se dozví už za čtyři dny.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz