reklama

Český souboj vyšel vítězne pro Vondroušovou. Dále postupují i Plíšková a Siniaková

14.05.2019
Duel dvou českých hráček kolem čtyřicítky (ne věkem, ale v žebříčku) vyzněl lépe pro Markétu Vondroušovou, která porazila Barboru Strýcovou 1:6, 6:4, 7:6 (7:4) a postoupila do 2. kola turnaje v Římě.

Jak už výsledek napovídá, první set byl jasně v režii zkušenější tenistky. "V prvním setu mi toho moc nedovolila. Dnes jsem hlavně bojovala a věřila, že to dokážu otočit," podotkla 19letá Vondroušová. A také se jí to povedlo. O čtrnáct let starší tenistku pak zdolala. "Nakonec jsem byla o kousek ne lepší, ale šťastnější," uvedla Vondroušová, kterou nyní čeká světová dvojka Rumunka Halepová.

Ve druhém kole je i Kateřina Siniaková, která také nezvládla proti Číňance Wang Čchiang první sadu (1:6), pak však zabrala a další dva sety už nepustila (7:5 a 6:4). V dalším kole se střetne s Ruskou Kasatkinovou.

A do třetice česká radost. Karolína Plíšková zdolala Australanku Ajlu Tomljanovicovou 6:3, 6:3. „V tom počasí to bylo těžké, hodně foukalo a byla zima. Myslím, že klíčem byl dneska servis. Ona hodně chybovala a já byla trpělivější. Držela jsem se ve výměnách a ona to často vyhodila,“ řekla Plíšková. „První kola tu jsou pro mne těžká, nikdy jsem v Římě pořádně nic nevyhrála, takže jsem ráda, že jdu dál,“ dodala světová sedmička.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz