reklama

Český fotbalový fanoušek nemůže dospat. Zítra už to vypukne!

11.07.2019
Fotbaloví fanoušci se dočkali, zítra začne nový ročník naší nejvyšší soutěže. Obhájí Slavia titul? Jak zvládne Plzeň omlazování svého kádru? Vrátí se Sparta na své dřívější pozice? Udrží se nováček z Českých Budějovic? Otázek je spousta.

Jablonec - Bohemians 1905 (pá - 18:00) - Čest zahájit nový ročník první ligy dostaly týmy, pro které jsou charakteristické zelené dresy. Za "normálních" okolností by domácí Jablonec byl favoritem, jenže... Během letní přestávky odešlo z tohoto severočeského klubu několik důležitých hráčů - Hovorka s Holešem neodolali nabídce Slavie a špílmachr Trávník se přesunul na Letnou. Sice do Jablonce přišlo několik zajímavých jmen (Sýkora, Matoušek, Jugas či Krob), ale může chvíli trvat, než si sestava sedne.
A toho může využít Bohemka třeba k zisku bodu. Sice přišla o Reitera, ale i tak je trenér Martin Hašek s kádrem, respektive s posilami spokojen. „Podařilo se nám přivést hráče, které nemusíme dotrénovávat. Když postavíme to nejlepší, tak jsme schopni hrát velmi dobré partie, což jsme si ověřili v přípravných zápasech. Hráči jsou na tom vcelku dobře pohybově, organizace hry nám fungovala,“ pochvaluje si letní přípravu kouč Bohemians 1905.

Ostrava - Liberec (so - 17:00) - Hráči domácího Baníku se snažili během letní přípravy hodit za hlavu zklamání vyplývající z vědomí, jak byli vloni blízko ke kvalifikaci Evropské ligy  (porážka ve finále českého poháru a v ligové tabulce první nepostupové místo do Evropy). Žádný důležitý hráč neodešel, naopak nové smlouvy podepsaly i legendy Baroš s Laštůvkou. Navíc přišli zkušení útočníci Smola a Reiter.
To Liberec přišel kromě trenéra Zsolta Hornyáka i o nejlepšího útočníka Kozáka, který se teď bude snažit střílet góly ve Spartě. Nový kouč Pavel Hoftych se tak bude snažit s "bezejmennými" hráči udržet v první půlce tabulky. Což ale Liberec zpravidla umí. „Nechceme bourat to, co fungovalo. Uvědomujeme si problém v podobě střílení branek. V přípravě jsme měli dost šancí a nějaké branky jsme dali. Věříme, že naše hra bude přímočařejší a tým se popere o góly, které odešly společně s Liborem Kozákem. Nechceme jít jen jednou cestou, v určité chvíli můžeme mít jiný herní systém. Mužstvo je vnímavé a pracovité, což je základ všeho," řekl Hoftych na tiskové konferenci.

Příbram - Teplice (so - 17:00) - Příbram se udržela v první lize na poslední chvíli, když zvládla lépe play-off o záchranu s Brnem. A očekává se, že i letos bude patřit k týmům, které se budou pohybovat na spodku tabulky. Do středočeského klubu přišel útočník Škoda z Brna a na poslední chvíli i Zeman z izraelského angažmá.
Teplice si hodně pokazily loňskou sezonu domácím debaklem s Mladou Boleslaví 0:8. Už před tímto zápasem nechodilo na teplický stadion příliš fanoušků a v klubu mají obavy, aby po této ostudě nepřišel další divácký odliv.

Plzeň - Olomouc (so - 19:30) - S druhým místem byli v Plzni po minulé sezoně vcelku spokojeni, nyní však si chtějí vzít zpět mistrovský titul. Jejich kádr je tak trochu ale "velkou neznámou". Po dvou odehraných červencových zápasech v lize a posléze v kvalifikaci Evropské ligy odejde do Genku jedna z hlavních postav Plzně záložník Hrošovský. Po zranění se do kádru vrátil Krmenčík, ale v letní přípravě mu to nestřílelo. Kariéru ukončily legendy Bakoš a Kolář, další ze strůjců plzeňského zázraku Petržela se přesunul do Slovácka. Noví hráči Kalvach (Olomouc), Hloušek (Legia Varšava), Mihálik (Alkmaar) se jeví slibně, ale stejně jako v případě Jablonce může chvíli trvat, než si tým sedne.
V Olomouci naopak v hráčském kiádru k velkým změnám nedošlo. Hanákům se loňská sezona příliš nevyvedla, takže o jejich hráče nebyl tak velký zájem... Zároveň má Olomouc šikovné hráče, které by mohl nastartovat impuls v podobě nového trenéra Radoslava Látala. "Chceme určitě bojovat o střed tabulky. Věřím, že jsme dobře připraveni. Budeme se chtít prezetovat syrovějším fotbalem, napadáním, chceme potěšit naše fanoušky a hru trošku zrychlit. Začátek máme velmi těžký, v prvních čtyřech zápasech nás třikrát čeká výjezd k náročným soupeřům. Za mužstvo můžu slíbit, že budeme bojovat, válčit a snažit se o nejlepší výsledky tak, aby na konci sezóny byli všichni spokojeni," uvedl Látal.

Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz