reklama

Český basketbal dal o sobě pořádně vědět

06.12.2018
Tomáš Satoranský a hráčky USK Praha dokázali, že český basketbal má svoji kvalitu.

Náš jediný zástupce v NBA odehrál v nočním zápase v dresu Washingtonu Wizards 38 minut, v kterých dosáhl 14 bodů, což je jeho letošní maximum. Navíc mu udělalo radost, že jeho tým porazil venku Atlantu 131:117. Co se týká dalších statistik, tak 27letý košíkář přidal čtyři doskoky, sedm asistencí, dva zisky a jeden blok.
Satoranský hrál potřetí za sebou v základní sestavě, což jenom dokazuje, že si postupně buduje svou pozici v týmu, protože jeho třetí účast v základu zároveň znamenala třetí výhra Washingtonu.

Po včerejšku mohou být spokojené i basketbalistky USK Praha, které doma porazily belgického mistra Castors Braine 82:63. Po pěti kolech Evropské ligy tak mají na kontě čtyři výhry a jednu porážku (s Jekatěrinburgem) a jsou ve skupině na druhém místě.
Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale od stavu 9:9 už začal Braine ztrácet a hráčky USK vyhrály první čtvrtinu 24:13. I druhé dějství bylo ve znamení domácích hráček, které dokonce nastřílely 29 bodů, zatímco soupeřky zůstaly na svých třinácti. Následující dvě čtvrtiny sice vyhrály Belgičanky, ale bylo to vždy velmi těsně, takže si hráčky USK v pohodě došly pro vítězství. "Do druhé půle už jsme nenastoupily s takovým nasazením a nechala jsem hrát také hráčky z lavičky, ty ale ještě mají na čem pracovat. Soupeř navíc začal urputně a nečistě bránit, což u nás vedlo k rozmrzelosti a nekoncentrovanosti," vysvětlila trenérka domácích Natália Hejková rozdíl mezi oběma poločasy.

ZVVZ USK Praha - Castors Braine 82:63 (24:13, 53:26, 69:44)
Nejvíce bodů: Thomasová 23, Režanová 14, Kateřina Elhotová 12 - Trahanová-Davisová 19, Samuelsonová a Raževová po 9. Fauly: 16:18. Trestné hody: 16/8 - 14/8. Trojky: 4:5. Doskoky: 33:35.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz