Česko si neporadilo s oslabeným Řeckem a získalo doma jen bod

10.10.2019
Česká jednadvacítka dnes nastoupila v kvalifikaci o ME proti stejně starému výběru Řecka. Po úvodní výhře nad Litvou 2:0 čekal naši mladou reprezentaci silnější soupeř.

Česko - Řecko 1:1 (0:1)

Domácí tým nastoupil v Karviné v nejsilnější sestavě, tzn. i se sparťanem Hložkem, jabloneckým Matouškem či třeba Sadílkem z Eindhovenu.
Začátek zápasu byl vyrovnaný, hrálo se od šestnáctky k šestnáctce bez větších gólových příležitostí.
Větší vzrušení přinesla až 24. minuta, kdy byl hostům vyloučen za faul na Šašinku Dimitriou.
O pět minut později vyslal Hložek na řeckou branku nebezpečnou hlavičku, s kterou si ale hostující gólman poradil.
Češi se snaží překvapit řeckou defenzívu, avšak ta je pozorná.
Z gólu se nakonec radovali nečekaně hosté. V nastavení fauloval Souček Retsose a následnou penaltu s přehledem proměnil Bouzoukis - 0:1.

Vyrovnat mohl v 50. minutě Matoušek, avšak nedokázal využít parádní Holíkův centr.
Češi se dočkali gólu v 76. minutě, když se po rohovém kopu prosadil Hložek - 1:1.
Do konce utkání už se žádná šance ani na jedné straně nevyskytla.

"Asi rozhodl ten úplně zbytečný první gól, který jsme dostali do šatny. Tohle se stávat nemá a Řekové nás potrestali. Druhou půli jsme hráli aktivněji něž tu první a po zásluze jsme dali gól. Ale mohli jsme tam dávat více centrů a ten zápas klidně i vyhrát," uvedl záložník Michal Sadílek.

Branky: 76. Hložek - 45.+2 Bouzoukis z pen. Rozhodčí: Burchardt - Rasmussen, Hoeg (všichni Dán.). ŽK: Souček, Šašinka - Retsos, Natsos. ČK: 24. Dimitriou (Řec.).

Česko: Jedlička - Souček, Plechatý, Chaluš, Holík - Sadílek, Bucha - Matoušek (74. Růsek), Hložek, Vaníček (62. Janošek) - Šašinka. Trenér: Krejčí.

Řecko: Siampanis - Natsos, Dimitriou, Nikolau, Katranis - Balojannis, Retsos - Daviotis, Bouzoukis (53. Lyratzis), Kampetsis (84. Iatrudis) - Duvikas (28. Evangelu). Trenér: Gumas.