České volejbalistky se na olympiádu nepodívají

03.08.2019
S malou nadějí odlétaly české volejbalistky do Číny na olympijskou kvalifikaci. Byly totiž nalosovány do skupiny s domácím týmem, Tureckem a Německem. Do Tokia, kde se rok budou konat olympijské hry, postoupí jen vítěz skupiny.

A už první zápas s Čínou tyto šance srazil na minimum. České hráčky podlehly v pátek Asiatkám 0:3 na sety po výsledcích 18:25, 23:25 a 19:25. I přes prohru si ale naše volejbalistky nevedly zas tak špatně, protože Číňanky jsou úřadující olympijské vítězky z Ria de Janeiro.

Sestava a body ČR: Kossányiová 16, Orvošová 9, Trnková 9, Mlejnková 4, Šmídová, Purchartová 4, libero Dostálová - Kopecká, Patočková, Holásková, Kozubíková, Janečková. Trenér: Athanasopulos.

"Odehráli jsme dobrý zápas a mohli jsme se přesvědčit, že se dokážeme vyrovnat světovým týmům," uvedl kouč českého týmu Jannis Athanasopulos.
Podobné názory měly i jeho svěřenkyně. "Myslím si, že i přes prohru byl zápas z naší strany vydařený. Do poloviny všech setů jsme byly rovnocenným soupeřem, druhý set jsme dokázaly dotáhnout až do vyrovnané koncovky," řekla blokařka Veronika Trnková.
"Škoda koncovky druhého setu a ztráty vedení ve třetím. Jinak si myslím, že jsme ostudu rozhodně neudělaly a postavily se Číně jako rovnocenní soupeři," doplnila kapitánka Pavla Šmídová.

Aby české hráčky ještě měly možnost postoupit do Tokia, musely v sobotu bezpodmíněčně porazit turecký výběr. To se ale nestalo, Češky podlehly Turecku 1:3.

Sestava a body ČR: Kossányiová 13, Purchartová 2, Orvošová 4, Mlejnková 10, Trnková 9, Šmídová 5, libero Dostálová - libero Vaňková, Kopecká, Patočková 9, Holásková 2, Kozubíková 1, Janečková. Trenér: Athanasopulos.

V zítřejším utkání proti Německu už tak budou české volejbalistky hrát jen o umístění ve skupině.