reklama

České tenistky vstoupily úspěšně do druhého grandslamu roku. Naopak Veselý opět zklamal...

26.05.2019
Jedna z největších favoritek letošního Rolland Garros Karolína Plíšková má za sebou první kolo. S Američankou Madison Brengleovou si poradila hladce ve dvou setech 6:2 a 6:3.
Úvod v Paříži zvládla i Markéta Vondroušová, která je považována za černého koně turnaje. Číňanku Wang Ja-fan porazila 6:3, 6:4.
Naopak Jiří Veselý opět prokázal, že z něj nový Berdych opravdu nebude. Ne a ne svou kariéru pořádně rozjet. Utkání s Argentincem Leonardem Mayerem prohrál 6:7, 3:6 a 0:6.


Plíškové se úvod zápasu nepovedl, prohrávala 0:2. Poté však vyhrála šest her za sebou. "Na prvních dvou gemech byla nervozita znát, ale soupeřka neměla nejlepší servis. Věděla jsem, že když se trochu zkoncentruju, budu zase hrát dobře. Myslím, že na úvod dobrý," řekla Plíšková, která sice ve druhé sadě jednou své podání prohrála, ale zase neopak ho dvakrát soupeřce vzala. "První kola jsou vždy ošidná. Nevíte, jak se budete cítit, jak budete hrát. Měla jsem tady pár dní tréninku. Cítila jsem se dobře, ne dokonale, ale dobře. Bylo to solidní," komentovala Plíšková svůj výkon.
Ve druhém kole se střetne se Slovenkou Kristinou Kučovou.

Devatenáctiletá Vondroušová občas zažívala při svém zápase nejisté chvilky, nic jí to však nezabránilo ve výhře nad čínskou tenistkou. "Jsem ráda, že jsem to zvládla, navíc ve dvou (setech). Byla taky už vysoko, není to žádná nová hráčka na okruhu, je zvyklá hrát velké turnaje. Tím, že jsem v pozici, že bych takové zápasy měla vyhrávat, je to těžší, ale snažila jsem se na to nemyslet a hrát svoji hru," řekla Vondroušová.
Dále na ní čeká o rok mladší Ruska Potapovová, která šokovala vítězstvím nad světovou pětkou Němkou Kerberovou.

Veselý nezačal úvod utkání ideálně, prohrával 1:3. Poté však dokázal čtyřmi vítěznými gamy otáčet sadu, přesto první set ještě prohrál.
Hned na začátku druhé sady si prohrál servis a už se to s ním vezlo. Ve třetí sadě dokonce dostal kanára... "Rozhodla kvalita. První set byl špatný, od druhého už jsem ztratil jistotu, má hra se sesypala a výkon nebyl takový, jaký bych si přál," řekl Veselý.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz