reklama

České tenistky v Kanadě pohořely

12.09.2018
I když poslední grandslam už mají tenisté za sebou, neznamená to, že by neměli o co hrát. Hlavním cílem těch nejlepších bude dostat se na Turnaje mistrů či mistryň.
Z našich tenistek mají k tomu blízko Petra Kvitová a Karolína Plíšková.


Ale samozřejmě i ostatní hráčky se snaží v poslední fázi sezony nabrat co nejvíce bodů do žebříčku. I když našim tenistkám se to zrovna mnoho nedaří. Hned tři ze čtyř vypadly na turnaji v kanadském Quebecu.
Hned po prvním kole se musela rozloučit šestá nasazená Lucie Šafářová, která nestačila na Tunisanku Džabúrovou a prohrála 6:7, 6:3, 5:7. Nevedlo se ani Kristýně Plíškové, která prohrála potřetí za sebou v prvním kole. Tentokrát se musela sklonit před americkou kvalifikantkou ze třetí stovky žebříčku Jessicou Pegulaovou 3:6, 6:7.
A do třetice česká prohra. Tereza Martincová si neporadila s Kanaďankou Abandovou (4:6, 6:7).
Jediná hráčka, která nadále drží v Quebecu český prapor, je Marie Bouzková, která porazila Bulharku Karatančevovou hladce 6:2, 6:1. V dalším kole jí čeká Američanka Lepčenková.

Naši muži se tento týden turnajů neúčastní, protože se v Budapešti připravují na víkendové daviscupové utkání proti Maďarsku. Kapitán Jaroslav Navrátil má k dispozici čtveřici Jiří Veselý, Roman Jebavý, Adam Pavlásek a Lukáš Rosol.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz