reklama

České tenistky už vědí, s kým budou hrát baráž. Otázkou je, kde jí sehrají...

12.02.2019
V Londýně v ústředí Mezinárodní tenisové federace ITF se dnes losovaly dvojice pro baráž ohledně udržení se v elitní Světové skupině Fed Cupu. Českým tenistkám přisoudil los tým Kanady.

České tenistky po víkendovém prohraném prvním kole s Rumunskem 2:3 (Karolína Plíšková - Buzarnescuová 6:1, 6:4, Siniaková - Halepová 4:6, 0:6, Karolína Plíšková - Halepová 4:6, 7:5, 4:6, Siniaková - Buzarnescuová 6:4, 6:2, Krejčíková, Siniaková - Beguová, Niculescuová 7:6 (7:2), 4:6, 4:6) přišly o možnost obhájit titul z loňského roku. Nyní se musí pokusit udržet se alespoň ve Světové skupině.

Proti kanadskému družstvu nastoupíme 20. a 21. dubna. Zatím ale není vyřešeno, kde se barážový duel uskuteční. V pražské 02 aréně či ostravské Ostravar Aréně mohou v té době vrcholit extraligové zápasy, a tak se jako jedna z možností nabízí odehrát utkání v Prostějově.

Těžko v tuto chvíli předvídat, v jakém složení český tým nastoupí. Bude záležet na pár okolnostech (případné zranění či únava), ale dá se říci, že i kdyby z elitních hráček (Petra Kvitová, Karolína Plíšková a Kateřina Siniaková) nastoupila jen jedna z nich, i tak bychom byli proti Kanadě favority. Nejlepší hráčka javorových listů je 70. hráčka dvouhry WTA Bianca Andreescuová, o deset míst za ní je bývalá wimbledonská finalistka Eugenie Bouchardová a trojkou Rebecca Marinová (209.). Sílu však soupeřky mají ve čtyřhře, Gabriela Dabrowská je desátá na světě.

„Jsem rád, že hrajeme doma, protože je to výhoda. Hlavně jsem se chtěl vyhnout Lotyšsku, to by byla drsná baráž, ale to bude i tak. Musíme se pořádně připravit, abychom udrželi Světovou skupinu. Potřebujeme baráž vyhrát,“ řekl kapitán českého týmu Petr Pála.

Los baráže 2019
Česko - Kanada, USA - Švýcarsko, Lotyšsko - Německo, Belgie - Španělsko
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz