reklama

České tenistky si lehce poradily s Kanadou. Šafářová se loučila s Fed cupem

21.04.2019
Dnešní fedcupové utkání mezi Českou republikou a Kanadou měl dvojí závěr, jeden vítězný a jeden dojemný.

České tenistky zvládly v pohodě barážový zápas proti Kanadě. Včera svá utkání vyhrály Markéta Vondroušová a Karolína Muchová hladce ve dvou setech a dnes prvně jmenovaná zajistila týmu definitivu v podobě třetí výhry. „Je to skvělé. Ony byly žebříčkově horší, ale očekávalo se od nás hrozně moc a ve Fed Cupu se každý hrozně vyhecuje. Přijde mi, že hrajeme mnohem lépe než na turnajích. Poprvé jsem hrála jedničku a hned jsem vyhrála dva body, i když to bylo proti papírově slabším, ale určitě to pro nás bylo těžké a jsme rádi, že jsme to zvládli,“ řekla po  dnešním zápase Vondroušová.

Tato situace tak nahrávala k variantě, kterou si kapitán našeho týmu Petr Pála přál. Za rozhodnutého stavu mohl dát možnost zahrát si Lucii Šafářové, která se tak mohla na kurtu rozloučit se svou fedcupovou kariérou. A tečka za touto soutěží družstev to byla vítězná. "Vždycky jsem ráda byla součástí Fed Cupu a takového týmu. Měli jsme tak dobrou atmosféru a tak dobře jsme si rozuměli, že i díky tomu přišly úspěchy. Jsem strašně šťastná, co jsem mohla prožít. Už je čas to předat dál," řekla Šafářová, se kterou se diváci v prostějovské aréně rozloučili bouřlivým potleskem a mohutným skandováním: "Šafi, Šafi".

Českému týmu se tak povedlo i naposedmé v historii porazit hráčky země javorového listu. „Musím být spokojený. Jsem rád, jak se to holkám povedlo bez ztráty setu,“ hodnotil Pála.

Česko - Kanada 4:0

Muchová - Marinová 6:3, 6:0
Vondroušová - Fernandezová 6:4 a 6:1

Vondroušová - Marinová 6:3, 6:4.
Krejčíková, Šafářová - Dabrowská, Fichmanová 7:6 (7:4), 7:5
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz