České Budějovice už mohly slavit, Vsetín však vrací sérii domů

21.03.2019
Jeden krok chyběl Českým Budějovicím k tomu, aby si už zajistily postup do baráže o extraligu. Avšak vsetínským hráčům se ještě nechce na dovolenou a vynutili si pátý zápas, který se odehraje u nich.

Přitom Jihočeši začali skvěle, už v 8. minutě vedli 2:0. Vsetín to však nepoložilo a ještě do konce první třetiny srovnal. A pak to byli naopak hosté, kdo se dostal do dvoubrankového vedení. Domácím se povedlo dát už je jeden gól a Vsetín se tak mohl radovat z prvního vítězství v této čtvrtfinálové sérii.
"Takhle jsme si průběh zápasu nepředstavovali. Vedli jsme 2:0, ale pár minut poté jsme úplně přestali hrát. To samé se nám stalo i na začátku druhé třetiny. Hrajeme se silným soupeřem, série se vrací do Vsetína. Víc bych utkání rozebírat nechtěl," řekl kouč Českých Budějovic Václav Prospal.

To Kladnu se povedlo využít oba domácí zápasy k výhrám. S Jihlavou to však včera moc jednoduché neměl a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Až v posledním dějství už dávali góly jen domácí.
"Jsme zklamaní, že neodvážíme ani jedno vítězství. Dneska nevyhrál lepší tým, ale chytřejší tým. Dojeli jsme na hloupost. Oslabení před koncem druhé třetiny tak zkušený tým s takovými hráči na přesilovou hru dokáže využít. Můžu pogratulovat soupeři k vítězství a v neděli se tady uvidíme," věřil kouč Jihlavy Petr Vlk v páteční výhru na domácím ledě.

Semifinále play-off první hokejové ligy - 4. zápasy:

Motor České Budějovice - Vsetín 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Branky: 4. a 8. Bradley, 38. Karabáček - 13. Březina, 18. Jonák, 28. Hryciow, 36. Rob. Rozhodčí: Barek, Pilný - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:8, navíc Šilhavý (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 3:1.

Kladno - Jihlava 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 3. Š. Jelínek, 28. Svedlund, 41. Zikmund, 44. A. Lakos, 60. Vampola - 19. a 31. Pekr, 14. A. Zeman. Rozhodčí: Souček, Veselý - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 3:1.