reklama

České basketbalistky postupují na mistrovství Evropy

19.11.2018
Po třinácté za sebou se dostaly české košíkářky na mistrovství Evropy.
Šampionát starého kontinentu se uskuteční příští rok na přelomu června a července v Srbsku a Lotyšsku a české basketbalistky si účast na něm zajistily po víkendové výhře nad Švýcarskem 88:53.
„Splnili jsme cíl, který jsme měli. Jsme spokojení, že vedeme skupinu, i když nás čeká ještě těžký zápas v Belgii, ale ten naštěstí z pohledu postupu už nebude nic řešit. Šli jsme od zápasu k zápasu, každý byl pro nás klíčový a vyšlo z toho pět výher,“ radoval se trenér Štefan Svitek.

České hráčky byly favoritkami tohoto zápasu a v podstatě od začátku druhé čtvrtiny to potvrzovaly. V prvním dějství ještě švýcarské hráčky s námi držely krok, ale na začátku další desetiminutovky si české reprezentantky rychle vytvořily náskok, který pak postupně zvyšovaly. Ke konci zápasu už si mohl český trenér dovolit dát více prostor i hráčkám z lavičky."Vyhrály jsme o 30 bodů a byl to jednoznačný zápas, i když byl soupeř pro nás takový nevyzpytatelný. Ale zvládly jsme to v klidu," řekla Kateřina Elhotová. "Zápas s Belgií sice už nic neřeší, ale i tam budeme chtít předvést dobrý výkon. Nesmíme k tomu přistoupit laxně, mohly bychom dostat bodovou nálož. Budeme si chtít udržet čest a zakončit to s dobrým pocitem," dodala ke středečnímu zápasu.

Švýcarsko - Česko 53:88 (19:23, 30:46, 43:67) Nejvíc bodů: Simioniová 13, Giroudová 12, Ghaliová 8 - Karolína Elhotová 20, Alena Hanušová 16, Kateřina Elhotová 15. Fauly: 8:14. Trestné hody: 2/2 - 10/8. Trojky: 5:10. Doskoky: 28:43.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz