reklama

Česká sportovní legenda opět kralovala. Sáblíková získala na MS druhé zlato

09.02.2019
Martina Sáblíková si na mistrovství světa do německého Inzellu přivezla úžasnou formu. Po čtvrtečním vítězství na trati 3km dnes kralovala i na pětce.

Bylo to ale hodně vybojované vítězství, protože druhou Nizozemku Viserrovou nechala za sebou jen o 1,3 vteřiny. Na této "maratonské" trati většinou tak malý rozdíl nebývá. Obě rychlobruslařky překonaly dosavadní rekord této dráhy. Zároveň Sáblíková zajela druhý nejrychlejší čas v historii této disciplíny. Za svým rekordem z roku 2011 zaostala o 2,5 sekundy.

"Pořád tomu nemůžu uvěřit. Čas 6:44 je pro mě dneska neuvěřitelný, projev jízdy také. Musím říct, že je to i tím, jak rychlý je tady led. Je neuvěřitelné, co s ním udělali, jezdí se tady úplně jinak," řekla nadšená Sáblíková novinářům.

"Oba, já i Martina, jsme věděli, že na tenhle čas má. Odhadovali jsme, že pojede 6:45, což jsme skoro trefili. Do závodu šla odhodlaná a tak, aby jej zajela. Nepropadala panice, ale bylo to tvrdé. Byl to jeden z nejtěžších závodů, co kdy jela," řekl její trenér Petr Novák.

Pro Sáblíkovou je to už devatenáctý titul mistryně světa. Zároveň dosáhla popáte na double (3 a 5km) z MS. To se jí povedlo i na olympijských v roce 2010 ve Vancouveru.

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích v Inzellu (Německo):
Ženy:
5000 m:
1. Sáblíková (ČR) 6:44,854
2. Visserová (Niz.) 6:46,143
3. Voroninová (Rus.) 6:50,393

foto: Frekvence 1
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz