Česká jednadvacítka nadále válí. Může směle vstoupit do kvalifikace o ME

09.06.2019
I v druhém přípravném zápase během rakouského soustředění se povedlo českým mladým fotbalistům zvítězit. Tentokrát si poradili se slovenským výběrem.

ČR - Slovensko 2:1 (1:0)

Po čtvrtečním vítězství nad Ruskem 1:0 dokázala česká "21" dnes vyhrát o jeden gól i nad našimi slovenskými sousedy.
Stejně jako v zápase s ruskými mladíky i tentokrát jsme museli čelit nebezpečné akci a znovu jsme velkou šanci přečkali bez úhony. A opět jsme to byli my, kdo první vstřelil branku. Stalo se tak ve 39. minutě, kdy Matoušek dokončil svou individuální akci.
Druhý gól vstřelila česká jednadvacítka sedm minut po začátku druhé půle. A znovu v tom měl prsty Matoušek, když šikovně nahrál Šašinkovi, který se tváří v tváří slovenskému gólmanovi nemýlil. Soupeř sice patnáct minut před koncem snížil, ale další branka už nepadla, takže česká "21" má zatím pod novým trenérem Karlem Krejčím velmi aktivní skóre - čtyři zápasy, tři výhry a jedna remíza. Během březnového soustředění ve Španělsku remizovali naši s Islandem 1:1 a poté porazili mexickou dvacítku 4:0.

„Je dobré, že jsme obě soustředění zvládli. Herně i výsledkově. Musím poděkovat vedení svazu, že nám přípravní kempy umožnilo. Ve Španělsku i nyní v Kaprunu jsme měli skvělé podmínky. Hlavní cíl příprav pro mě byl, poznat co nejvíc hráčů a udělat si obrázek, s kým do kvalifikace jít. Musím kluky pochválit, že to vzali za správný konec," podotkl trenér Krejčí.

Nyní už bude naše mladíky čekat v září začátek kvalifikace.

Branky: 39. Matoušek, 52. O. Šašinka - 75. Kvocera. ŽK: Jedlička (ČR).
Sestava Česka: Jedlička - Douděra, Plechatý, Chaluš, Granečný (68. Šípek) - Havelka, Šulc (60. Hložek) - Matoušek (85. Graiciar), Bucha (85. Tischler), Žitný (60. Holík) - O. Šašinka (68. Lingr). Trenér: Krejčí.