Češi zakončili skupinu vítězstvím. Dost se však zapotili

21.05.2019
Základní část světového šampionátu je pro Česko uzavřena. Avšak nadále čeští hráči čekají na soupeře pro čtvrtfinále. Zajímá je především utkání Rusko - Švédsko. Pokud Rusové vyhrají, skončí naši druzí. Při výhře severského týmu mohou Češi ještě klesnout na třetí příčku.

ČR - Švýcarsko 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Švýcaři zaskočili náš tým už ve 3. minutě. Jenže Čechy to nijak nerozhodilo a kapitán Voráček zavelel k obratu. Nejdříve ve 13. minutě vyrovnal, poté do poloviny utkání svými přihrávkami vybídl spoluhráče ke skórování.  Švýcarům se sice povedlo snížit na rozdíl jednoho gólu, avšak Kubalík nám opět dodal vzpruhu gólem ve 29. minutě.
Avšak v poslední třetině se našim zpočátku mnoho nedařilo, čehož hráči země helvétského kříže využili ke srovnání.
Švýcaři věděli, že aby mohli získat druhé místo v tabulce, musí vyhrát za tři body, a proto zkusili hru bez brankáře. Jenže nakonec se jim to vymstilo, protože Rutta jim dal gól do prázdné brány.

"Byl to velmi silný a emotivní zápas, v němž obě mužstva chtěla hrát. Trošku jsme prospali začátek a nechali se vyhecovat, spíš jsme si všímali nějakých zákroků než hokeje. Potom jsme se ale vrátili k hokeji, zápas jsme otočili a vedli 4:2. Zase jsme pak ale usnuli, když jsme si mysleli, že Švýcaři se nezvednou po těch těžkých zápasech, co měli v nohách. Ale klobouk dolů před nimi, znovu se zvedli a přehráli nás tím, co jsme hráčům malovali. Takovými taktickými věcmi, které my jsme nepoužili, což mě docela překvapilo. Ale tím srdíčkem a charakterem si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," podotkl trenér českého výběru Miloš Říha.

Branky a nahrávky: 13. J. Voráček (Jan Kovář, Frolík), 21. Simon (J. Voráček, Hronek), 27. Frolík (J. Voráček, Simon), 29. D. Kubalík (Simon), 59. Rutta - 3. Frick (Martschini, Scherwey), 27. Scherwey (Martschini, Kurashev), 42. Scherwey (Y. Weber, Martschini), 57. Niederreiter (Josi, Hischier). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Romasko (Rus.) - Goljak (Běl.), Oliver (USA). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 9085.

Česko: Bartošák - Hronek, D. Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, D. Sklenička - J. Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Faksa, Jaškin - Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík - Řepík, T. Zohorna, Palát - H. Zohorna. Trenéři: Miloš Říha, Robert Reichel a Karel Mlejnek.