Češi si opět pěkně zastříleli. Tentokrát to odneslo Rakousko

19.05.2019
Devět českých útočníků z dvanácti si dnes připsalo body do statistik. Plus další tři obránci. A to všechno díky kanonádě proti jednomu z outsiderů. Rakušané tak nadále marně čekají na první bod. Naopak český tým už od minulého zápasu má zajištěné čtvrtfinále. I proto naši hokejisté si mohli s klidem "zahrát hokej" a potěšit tak fanoušky pěkným výkonem a mnoha góly.

Česko - Rakousko 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Dnešní výhra je důležitá i z toho důvodu, že má Česko pořád velkou šanci skončit ve skupině do druhého místa, což by znamenalo, že by pak zůstalo pro čtvrtfinále v Bratislavě.

První gól vstřelili naši už v 7. minutě, když se premiérově na šampionátu trefil Faksa. Poté měli Rakušané dvě přesilovky, které však nevyužili. Naopak Češi následně přidali další gól, když přesně zamířil Kubalík.
Další zásahy českého týmu přišly ve druhé třetině. Hned na jejím začátku byl úspěšný Simon. V polovině zápasu se střelecky blýskl Řepík a v téže 31. minutě vzal Rakušanům definitivně teoretickou naději na bod Frolík, pro kterého už to byl šestý gól na šampionátu. Popravdě od tohoto hráče se čekaly především defenzivnější úkoly, ale 31letý útočník prokazuje, že ne nadarmo se mu říkalo "Baby Jágr".
Zbývající tři góly přišly v posledním dějství. Podruhé se trefil Řepík, v rychlém sledu ho pak napodobili Kolář a Vrána.

"V dnešním utkání jsme měli v první třetině zase větší problémy s pohybem. Z toho pohybu jsme měli ze čtyř faulů dva stoprocentně zbytečné, kdy jsme měli problémy s backcheckingem. Ve druhé třetině už jsme měli lepší pohyb, ale hlavně jsme měli lepší kombinaci v útočném pásmu," uvedl asistent trenéra Karel Mlejnek.

Branky a nahrávky: 7. Faksa (Kolář, Gudas), 15. D. Kubalík (Gudas), 21. Simon (J. Voráček, Hronek), 31. Řepík (Faksa, D. Kubalík), 31. Frolík (Gulaš, Hronek), 43. Řepík (D. Kubalík, Kolář), 45. Kolář (J. Voráček, Frolík), 46. J. Vrána (Jaškin, Faksa). Rozhodčí: Rantala (Fin.), Sidorenko (Běl.) - Jensen (Dán.), McCrank (Kan.). Vyloučení: 8:5. Využití: 2:0. Diváci: 9072.

Česko: Francouz - Hronek, D. Musil, Rutta, D. Sklenička, Gudas, Kolář, Zámorský - J. Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Faksa, Jaškin - Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík - Řepík, T. Zohorna, Palát - H. Zohorna. Trenéři: Miloš Říha, Robert Reichel a Karel Mlejnek.