reklama

Češi poprvé na šampionátu padli. Navíc nedali ani gól

13.05.2019
Po dvou brankostrojích (Švédsko 5:2, Norsko 7:2) dnes čeští hokejisté vyšli úplně naprázdno. "Sborné" nedokázali dát ani branku a připsali si tak na mistrovství světa první porážku.

Česko - Rusko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)


Do branky se po jednozápasové pauze vrátil Patrik Bartošák. V minulém zápase chyběl poté, co se vrátil po probdělé noci únavený, ale zároveň neskutečně šťastný z Ostravy, kde mu manželka porodila syna.
A hned od začátku se musel ohánět. Několika nebezpečným střelám ruských hvězd ještě odolal, avšak ve 14. minutě už poprvé kapituloval po spolupráci Něstěrova s Andronovem.
Naši se ruským hráčům vyrovnali v rychlosti, avšak oproti předešlým zápasům vázla finální spolupráce, která by vedla ke gólu. Když už se čeští hokejisté dostali k brance, tak zpravidla buď prováhali vhodnou chvíli ke střele či ještě zbytečně přihrávali spoluhráči.
Je však pravda, že i Rusové se v koncovce trápili, případně je vychytal Bartošák. I tak se jim ale povedlo v polovině utkání přidat druhou branku, o kterou se postaral Gusev.
Naši mohli snížit na začátku třetího dějství, ale Vrána trefil jen břevno. Čechům se v tomto utkání nedařily ani přesilovky, takže není divu, že k obratu v utkání nedošlo, i když se pokusili o power-play. Naopak při něm ještě obdrželi branku...

Branky a nahrávky: 14. Andronov (Chafizullin, Něstěrov), 33. Gusev (Kučerov), 60. Zajcev. Rozhodčí: Staňo (SR), Iverson - Vanoosten (oba Kan.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 3:5, navíc Hronek (ČR) 10 min. Bez využití. Diváci: 9085.

Česko: Bartošák - Hronek, Kolář, Rutta, Moravčík, Gudas, D. Sklenička, D. Musil - J. Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Chytil, Palát - Řepík, Jan Kovář, D. Kubalík - H. Zohorna, Jaškin, T. Zohorna. Trenéři: Miloš Říha, Robert Reichel a Karel Mlejnek.

Rusko: Vasilevskij - Sergačov, Něstěrov, Zajcev, Orlov, Gavrikov, Chafizullin, Zadorov - Dadonov, Malkin, M. Grigorenko - Barabanov, Kuzněcov, Ovečkin - Kučerov, Anisimov, Gusev - Tělegin, Andronov, Kovalčuk - od 21. navíc Kaprizov. Trenéři: Ilja Vorobjov, Anvar Gatijatulin, Alexej Kudašov a Alexej Žamnov.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz