reklama

Češi nastoupí proti Maďarsku v Davis Cupu v roli jasných favoritů

13.09.2018
Zítra vstoupí čeští tenisté do barážových bojů o setrvání v Davis Cupu. Soupeřem jim bude tým Maďarska.

Od příštího roku se bude hrát Davis Cup jiným systémem. O vítězství v této soutěži družstev se střetne 18 týmů během týdne na jednom místě. Navíc zápasy už se nebudou hrát na tři, ale jen na dva vítězné sety.

Češi potřebujou vyhrát nad Maďarskem, aby se zúčastnili kvalifikace o finálový turnaj. A podle žebříčkového postavení jednotlivých hráčů by jim to snad mělo vyjít.
Naší jedničkou bude Jiří Veselý, který je v žebříčku ATP na 91. místě. Jeho soupeřem bude zítra neznámý tenista Zsombor Piros, který se pohybuje na začátku první čtyřstovky. Hráčem č. 2 v českém týmu je Lukáš Rosol (185.), který nastoupí také v pozici favorita proti Máté Valkuszovi (271.).
Do sobotní čtyřhry prozatím kapitán Jaroslav Navrátil nominoval dvojici Roman Jebavý a Adam Pavlásek. Avšak předpokládá se, že by spíše měl s jedním z těchto dvou hráčů nastoupit Veselý.
„Pevně věřím ve vítězství. Kluci mají mnohem větší daviscupové zkušenosti a doufám, že to je naše výhoda a výsledek přikloníme na svou stranu,“ uvedl před zápasem kapitán Jaroslav Navrátil. Jeho slova potvrzují statistiky. Zatímco naši hráči odehráli dohromady 46 zápasů v Davis Cupu, soupeři jen osm...

Maďarsko však mělo být původně těžším soupeřem. Dalo by se možná říci i favoritem. To by však musel nastoupit Márton Fucsovics, který je ve světovém žebříčku na 41. místě. Tento hráč má však spory se svazem, a proto do Budapešti nepřicestoval.

   Pátek (15:00):
   Piros - Veselý
   Valkusz - Rosol

   Sobota (16:00):
   Borsos, Nagy - Pavlásek Jebavý

   Neděle (13:00):
   Valkusz - Veselý
   Piros - Rosol -
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz