reklama

Češi byli v nočních zápasech NHL vidět. Ne vždy to však vedlo k vítězství

12.02.2019
Jakub Voráček, Tomáš Hertl a Jakub Vrána. Tito tři čeští útočníci vstřelili v nočních zápasech po gólu. Zatímco však Hertl s Vránou přispěli k vítězství, Voráčkův gól porážku neodvrátil.

Voráčkova Philadelphia se v pennsylvánském derby střetla s Pittsburghem. Devětkrát za sebou vyhrála a tuto skvělou formu chtěla potvrdit i v prestižním souboji. To se jí však nepovedlo. Gól (právě Voráčkův) se jí podařilo dát až čtyři minuty před koncem, když už prohrávala 0:3. Pitsburgh pak ještě vítězství pečetil jedním gólem do prázdné klece. Hodně si tím i pomohl, co se týká play-off. Je v současné chvíli na osmém místě, zatímco Philadelphii patří 11. pozice. Mezi oběma týmy je rozdíl osmi bodů.
Jinak Voráčkovi se povedlo bodovat posedmé za sebou a v kanadském bodování je na 59. místě se 49 body.

O 24 míst před ním je Tomáš Hertl, který jedním gólem přispěl San Jose k vítězství nad Vancouverem 7:2. Hertl má podobné statistiky jak v počtu branek (26), tak v přihrávkách (27), což jsou pěkná čísla. Ale ještě více nadšen může být 25letý český útočník z toho, že jeho tým vévodí Západní konferenci a play-off by mu už nemělo uniknout.

To Jakub Vrána s Washingtonem nemá vůbec nic, co se týká vyřazovací části, jistého. Východní konference, do kterého je zařazen klub z hlavního města USA, je kolem osmého místa velmi našlapaná a pravděpodobně to bude pro obhájce Stanley Cupu boj až do konce.
V kanadském bodování je Vrána na 120 místě (16+17).
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz