Červená karta české mladíky neomlouvá. Prohrát v Bělorusku je ostuda!

11.10.2018
Do zápasu s Běloruskem nastupovali naši mladí fotbalisté s vědomím, že už nemohou postoupit na mistrovství Evropy. Čekalo se, že se alespoň pokusí na konci kvalifikace si trochu napravit reputaci. Jenže to se jim nepovedlo. Naopak, z Běloruska si nepřivezou ani bod.

Přitom začátek zápasu vypadal nadějně. Po akci Ladry a Pulkraba se dostal k míči Trubač, ale jeho střela mířila jen doprostřed branky, kde byl připraven běloruský brankář.

Kromě střel nad břevno na obou stranách toho už ale fotbalisté na hřišti mnoho v prvním poločase nepředvedli.

Jeden z rozhodujícíh momentů zápasu přišel v 56. minutě, kdy se po střetu brankáře Stejskala a útočníka Ševčenka pískala penalta, kterou Antilevskij s přehledem proměnil - 1:0.

Za sedm minut už to mohlo být o dvě branky, ale Ševčenkova střela šla jen těsně kolem Stejskalovy svatyně.

Další podstatný moment utkání přišel v 67. minutě, kdy byl vyloučen Helešic za to, že udeřil jednoho ze soupeřů do obličeje.

Do konce zápasu ještě Kuchta s Haškem prověřili domácího gólmana, ale to bylo z naší strany vše.

Bělorusko - ČR 1:0 (0:0)

Branka: 56. Antilevskij z pen. Rozhodčí: Poulsen - Nörgaard, Boric (všichni Dán.). ŽK: Pavlovec, Šerbickij - Stejskal, Pulkrab, Kuchta. ČK: 67. Helešic (oba ČR). Diváci: 200.

Bělorusko: Šerbickij - Švecov, Volkov, Pavlovec - Ivanov, Gromyko (86. Ebong), Klimovič, Pečenin - Bessmertnyj (81. Berezkin), Antilevskij (87. Sedko), Ševčenko. Trenér: Rumbutis.

Česko: Stejskal - Helešic, Lischka, Král, Wiesner - Ladra, Matoušek (64. Takács), Kulhánek (78. Kuchta), Květ (46. Hašek), Trubač - Pulkrab. Trenér: Lavička.