reklama

Brno si zahraje baráž o první ligu. Hradec Králové si na nejvyšší soutěž musí nechat zajít chuť

19.05.2019
Jasné vítězství Brna nad Třincem a remíza Pardubic s Hradcem Králové znamenají, že hráči Zbrojovky dostanou možnost si buď s Bohemians či Příbramí zahrát baráž o první ligu. "Hráčům jsem po utkání jako pokaždé řekl, ať si užijí pocit vítězství, ale nejpozději zítra ráno se už zase chystáme na to, co nás čeká. Poslední krok totiž bude nejtěžší. Důrazně jsem jim řekl, že nechci, aby se někdo nachomýtl k zařízení, kde se čepuje alkohol. V tomhle ostatně hráčům věřím a je jen na nich, jestli vydrží ještě deset dní pracovat. A pak si mohou užívat slávy, jestli postoupíme," podotkl brněnský kouč Pavel Šustr.

Naopak fotbalistům Hradce Králové se ani na druhý pokus nepodařilo vrátit do nejvyšší soutěže. „Náš herní projev byl špatný, byl bojácný, bez známek fotbalovosti a sebevědomí. Bylo to většinou o náhodě. Z tohohle pohledu je pro nás úspěchem, že jsme získali bod," uvedl bezprostředně po zápase v Pardubicích lodivod Votroků Zdenko Frťala.

Jedna prohra za druhou v závěru soutěže vyřadily Ústí nad Labem z bojů o baráž. To se týká i Varnsdorfu, který má špatný výsledkový závěr sezony, což prokázali i na hřišti vítěze soutěže Českých Budějovic. "Dnes jsme se porazili sami. Soupeři jsme darovali laciné branky. Utkání se rozhodlo v pokutovém území. Tam byli domácí daleko nebezpečnější, přesnější a kvalitnější. Zatímco my jsme všechny své akce poztráceli lehkými nepřestnostmi a ztrátami.  Když jsme mohli jít do zakončení, tak jsme to prováhali. Tak se ta kvalita mezi oběma mužstvy ukázala," řekl trenér Varnsdorfu David Oulehla.

Úplně bez šance na záchranu ještě není pražský Žižkov, který porazil Vlašim a dotáhl se na jeden bod na Táborsko a Znojmo. Mezi těmito třemi týmy se rozhodne o dvou sestupujících. Naopak definitivně je zachráněná Chrudim.


29. kolo druhé fotbalové ligy:

Brno - Třinec 5:0 (2:0)
Branky: 74. a 81. Šumbera, 31. Magera, 44. Pachlopník, 85. Bariš. Rozhodčí: Cieslar - Pochylý, Lakomý. ŽK: Bedecs (Třinec). Diváci: 3523.

Ústí nad Labem - Jihlava 2:3 (0:3)
Branky: 84. Matějka, 87. Šup z pen. - 21., 29. a 41. Zoubele. Rozhodčí: Cihlář - Hrabovský, Kožár. ŽK: Chlumecký, Tijani, Preisler (všichni Jihlava). Diváci: 576.

České Budějovice - Varnsdorf 3:0 (2:0)
Branky: 10. Provod, 43. Kladrubský z pen., 90.+1 Havel. Rozhodčí: Petřík - Blažej, Kubr. ŽK: Čavoš (Č. Budějovice). Diváci: 1561.

Pardubice - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Nenadál - Caletka, Ratajová. ŽK: Jeřábek - Leibl. Diváci: 1721.

Táborsko - Sokolov 0:1 (0:1)
Branka: 36. Vávra. Rozhodčí: Matějček - Myška, Melichar. Bez karet. Diváci: 750.

Viktoria Žižkov - Vlašim 2:0 (0:0)
Branky: 51. vlastní Mizerák, 56. Frizoni. Rozhodčí: Machálek - Vitner, Vaňkát. ŽK: Štochl, Janda, Fortelný, Novotný (všichni Vlašim). Diváci: 853.

Prostějov - Chrudim 0:0

Rozhodčí: Berka - Leška, Váňa. ŽK: Slaninka - Mrázek. Diváci: 420.

Znojmo - Vítkovice 0:3 (0:0)
Branky: 73. Januška, 78. Praus, 82. Chvěja. Rozhodčí: Vojkovský - Podaný, Mojžíš. ŽK: Buček - Vasiljev. Diváci: 385.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz