Brno se vykašlalo na Ligu mistrů, opory si šetřilo na duel se Spartou

05.12.2018
Holík, Zaťovič, Mueller, Čermák, Němec a Gulaši. Těchto šest opor nechal včera trenér Libor Zábranský odpočívat na čtvrteční zápas proti Spartě. Místo nich do duelu s Frölundou v rámci Ligy mistrů nastoupili mladíci. Je to fajn, když klub dává šanci mladým hokejistům, jenže není obvyklé v takovém počtu. Jakoby tím včera dalo Brno najevo: Liga mistrů není pro nás tak důležitá jako extraliga. Což zní na první pohled logicky, protože tato mezinárodní soutěž zatím nemá takovou prestiž, aby vítězství v ní bylo oceňováno více než celková výhra v extralize. Ale takovýmto způsobem se nikdy váženou soutěží jen tak nestane...

Kometa Brno - Frölunda Indians 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Domácím se povedlo vstřelit úvodní gól zápasu, ale to bylo z jejich strany vše. Hosté vyrovnali v poslední minutě první třetiny a hned v první minutě následujícího dějství. Když pak Švédi přidali ještě dvě branky v polovině utkání, bylo v podstatě rozhodnuto.

"Celkově si myslím, že se nemáme za co stydět. Mladí kluci zápas odmakali a musel to pro ně být velký zážitek před našimi skvělými diváky," podotkl trenér Brna Kamil Pokorný.

Branky a nahrávky: 10. Köhler (R. Zohorna, Mikyska) - 20. Carlsson (Lasch, Rakhshani), 21. Carlsson (Lasch, Genoway), 28. Rosseli Olsen (Friberg, Mustonen), 31. Genoway (Lasch, Carlsson). Rozhodčí: Lemelin, Stricker (oba Švýc.) - J. Ondráček, Tošenovjan (oba ČR). Vyloučení: 8:5. Využití: 1:3. Diváci: 3290.

Brno: Dostál - Štencel, Schaus, Barinka, Mikyska, Malec, Kučeřík, Kowalczyk, Bartejs - Horký, J. Hruška, Mallet - Dočekal, R. Zohorna, Köhler - Plášek, Süss, Mlynář - Kusko, T. Král, Meluzín. Trenéři: L. Zábranský, Horáček, Oslizlo a Pokorný.

Vypadalo to, že i po úvodním utkání čtvrtfinále si Plzeň podrží skvělou sérii letošního ročníku Ligy mistrů, kdy všechny zápasy dosud vyhrála. V polovině utkání vedla na ledě soupeře 0:3, přesto však nedokázala toto vedení udržet.

"Před utkáním bychom asi za remízu byli rádi, takhle pocity rozhodně nejsou oslavné. Rozhodne se u nás doma a my stoprocentně chceme postoupit," podotkl Matyáš Kantner, který jednu branku dal a na druhou přihrál.
Skelleftea AIK - HC Plzeň 3:3 (0:1, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 48. Aaltonen (Wingerli, Alm), 53. L. Lindström (Aaltonen, Djuse), 58. L. Lindström (Granberg, Alm) - 12. Gulaš (Kantner), 26. Kantner, 29. Kodýtek (Kvasnička, P. Straka). Rozhodčí: Vikman, Heikkinen (oba Fin.) - Yletyienen, Käck (oba Švéd.). Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 1570.

Plzeň: Milčakov - Čerešňák, Kvasnička, Jones, Pulpán, Kaňák, Vráblík - Gulaš, Stach, Indrák - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Pour, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.