reklama

Brno se chce vrátit do první ligy. Žižkov ještě doutná...

14.05.2019
O jednom postupujícím do naší nejvyšší fotbalové soutěže bylo rozhodnuto už v minulém kole. České Budějovice se po vítězství nad Chrudimí mohou po čtyřech letech těšit na návrat mezi naši fotbalovou smetánku.

Nyní je tu ale další otázka, které dva týmy si zajistí baráž  o první ligu. Tuto možnost o víkendu promarnila Jihlava, která jen remizovala s Českými Budějovicemi 1:1. „Mrzí nás, že jsme dnes nepotvrdili 100% barážovou účast. Nedá se nic dělat, musíme si ji bez ohledu na výsledky soupeřů zajistit ve zbývajících zápasech. Nejlépe už za týden v Ústí nad Labem, které však ještě může teoreticky bojovat o třetí příčku. Přesto musím kluky pochválit, protože na nich bylo vidět, že moc chtějí vyhrát," podotkl jihlavský kouč Radim Kučera.

O první ligu mohutně bojuje Zbrojovka Brno, která vyhrála čtyři zápasy za sebou. Naposledy ve Vítkovicích 4:2. "Celou dobu jsem věřil, že vyhrajeme. Teď máme tři body, čeká nás Třinec. V posledních zápasech se rozjeli, musíme je přibrzdit. Nechceme se ohlížet na jiné zápasy, zajímají nás naše dvě výhry," uvedl záložník Peter Štěpanovský.

Bez šance na baráž není ani Hradec Králové, které ztrácí na Brno dva body. V sobotu Východočeši porazili v důležitém utkání Ústí nad Labem 2:0, které tak pravděpodobně ztratilo reálnou možnost se pokusit o českou nejvyšší soutěž. „Porážkou v Hradci Králové jsme ztratili reálnou šanci hrát o baráž, což nás mrzí. Na druhou stranu jsme hráli velice dobře, podle mého názoru jsme byli lepší herně než Votroci. Vytvořili jsme si i brankové příležitosti, největší šance měl Jiří Miskovič, Lukáš Matějka a Daniel Procházka, ale gól nedali. Naopak jsme inkasovali dvě laciné branky, jednu z penalty a jednu z dorážky. Snažili jsme se hrát, avšak nás Hradec Králové ztrestal ze dvou akcí. Každopádně jsem tím nechtěl srážet soupeře, má svou kvalitu, vstřelil nám dvě branky a zvítězil proto zaslouženě," řekl ústecký lodivod Aleš Křeček.

Naopak Varnsdorf s Pardubicemi už v boji o první ligu vypadly ze hry.

Na druhé straně tabulky také ještě není definitivně rozhodnuto o tom, kdo opustí druhou ligu. Žižkov i přes porážku pořád ještě může doufat v záchranu, protože týmy nad ním nedokázaly vyhrát. Pražané v tuto chvíli ztrácí na 15. Táborsko čtyři body, stejně jako na čtrnácté Znojmo.
Jistou záchranu ještě nemají ani Chrudim a Sokolov, které mají náskok na Táborsko tři respektive pět bodů.

Do konce soutěže zbývají odehrát dvě kola.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz