reklama

Bouzková v prvním setu excelovala, nakonec ale Williamsové podlehla

11.08.2019
I přes prohru v semifinále může být česká tenistka Marie Bouzkové se svým učinkováním na turnaji v Torontu nadmíru spokojená. Byl to bezpochyby její nejlepší týden v kariéře.

Mezi poslední čtyři se dostala přes kvalifikaci (!) a poté v hlavní soutěži postupně vyřadila Fernandezovou, Stephensovou a  Halepovou.

V prvním setu semifinálového duelu působila Bouzková velmi suverénně, jakoby ani nevnímala, že na druhé straně je mnohonásobná grandslamová vítězka Serena Williamsová. Třikrát jí vzala podání a za necelou půlhodinku byla sada její.
Druhý set byl do stavu 3:3 vyrovnaný, poté se naopak Američance povedlo dvakrát uzmout soupeřce podání a rozhodnout tak musela třetí sada.
Hra Williamsové rostla set od setu, takže v posledním dějství už na kurtu kralovala a o vítězce duelu tak bylo rozhodnuto - 1:6, 6:3, 6:3.
Ve finále se Američanka střetne s domácí vycházející hvězdičkou Biancou Andreescuovou.

Pokud bude Marie Bouzková předvádět výkony jako v tomto kanadském městě, také se může jednou dočkat finálové účasti. "Toronto, máš mé srdce. Hrát proti tolika šampionkám a se Serenou v semifinále, to je nezapomenutelné. Díky za tu zkušenost a divákům za úžasnou atmosféru. Nemohu se dočkat, až se sem vrátím," vzkázala Bouzková na twitteru.

Výkon české hráčky ocenila i její přemožitelka. "Dělala všechno dobře. Měla opravdu dobrý plán a skvěle se pohybovala. Musela jsem něco změnit, dělat méně chyb, víc se hýbat a být méně předvídatelná. Byla to pro mě dobrá lekce do budoucna," řekla Williamsová.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz
  • Voráček jde do Pardubic

    21.11.2019 | Po přečtení titulku si možná někteří plácnou do čela a řeknou si: Co blbne?! Opustit NHL a jít do extraligy. Dát sbohem Philadelphii a přijmout nabídku...číst dále