Bohemka si udržela domácí neporazitelnost. Slovácko potvrdilo roli překvapení roku

21.10.2019
Novému trenérovi klokanů Luďku Klusáčkovi se premiéra na lavičce Bohemky vydařila. Vítězství nad Opavou sice bylo těsné, avšak pro vršovické fotbalisty je důležité, že potvrdili domácí neporazitelnost.

Bohemians Praha 1905 - SFC Opava 1:0 (0:0)

Hosté měli v první půli více ze hry, avšak v pokutovém území prokázali, proč jsou letos nejhorší v počtu vstřelených branek. Během třinácti kol jich vsítili jen sedm...
Především Schaffartzik se snažil tuto neblahou statistiku změnit, ale jeho zajímavé šance ke gólu nevedly. Avšak ani domácí toho příliš dopředu nepředvedli. Za zmínku stojí jen pokusy Vodháněla a Pokorného.

Ani druhý poločas neoplýval akcemi, které by diváky často zvedaly ze sedadel. Přesto se nakonec jedna příležitost k radostnému vyskočení našla. V 63. minutě sice hostující gólman Fendrych dokázal Havlovu střelu vyškrábnout na břevno, avšak odražený míč dostal do sítě pohotový Vodháněl - 1:0.

Zatímco Opava zůstává tedy nadále na posledním místě, Bohemka se vzdálila sestupovým vodám a je v tuto chvíli na 11. příčce.

Branka: 63. Vodháněl. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Pokorný - Hrabina, Juřena. Diváci: 5081.

Bohemians: Le Giang - Bartek, Hůlka, Pokorný, Podaný - Havel (87. Záviška), Jindřišek, Rada, Vodháněl (81. Schumacher) - Vaníček (89. Köstl) - Keita. Trenér: Klusáček.

Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Svozil (85. Stáňa), Žídek - Jursa (79. Souček), Zavadil, Schaffartzik, Šulc, Zapalač (71. Juřena) - Dedič. Trenér: Grussmann.

Karviná potvrdila, proč je v domácím prostředí v letošní sezoně nejhorším týmem. Během čtyř zápasů ze šesti nebyla schopná na vlastním pažitu vstřelit ani gól, stejně jako včera...

MFK Karviná - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)

To naopak Slovácko potvrdilo, že výhry na Spartě či Plzni nebyly náhodné a hráči z Uherskohradišťska jsou schopní je konečně potvrdit i proti slabším soupeřům (i když Sparta už také patří mezi slabší týmy...).

Začátek zápasu patřil domácím, kteří však z nadějných akcí nebyli schopní vsítit ani jeden gól. To Slovácko jim ukázalo správnou produktivitu, z první vážnější příležitosti propálil ve 25. minutě Zajíc brankáře Hrdličku - 0:1.
Karviná si i nadále vytvářela tlak a šance, ale zkrátka ke gólu to nevedlo.

To platilo i pro druhou půli, kdy byli znovu i přes méně šancí úspěšnější v zakončení hosté, když se v 73. minutě Kalabiška šikovně uvolnil - 2:0.
A to už hráli hosté o desíti, poté co jim byl vyloučen v 70. minutě Divíšek...

Branky: 25. Zajíc, 79. Kalabiška. Rozhodčí: Rejžek - Blažej, Melichar. ŽK: Petkov, J. Šašinka, Lingr - Kadlec, O. Šašinka, Divíšek, Daníček. ČK: 70. Divíšek. Diváci: 3608.

Karviná: Hrdlička - Ndefe, Dreksa, Rundič, Čonka (81. Vukadinovič) - Smrž (46. Janečka), Hanousek - Ba Loua, Bukata, Lingr - Petkov (46. J. Šašinka). Trenér: Straka.

Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Petržela (72. Šimko), O. Šašinka (63. Kalabiška), Navrátil - Zajíc (87. Krejčí). Trenér: Svědík.

František Straka (trenér Karviné): "Slovácko vyhrálo zaslouženě. Bylo z nich cítit, že jsou jistější na balonu. To naše prokletí vstupního gólu trvá. Jsme absolutně neefektivní, pak se dostáváme do křeče. Hráči cítili, že to nebylo dobré. V kabině si k tomu každý něco řekl. Tlačili jsme, ale bez důrazu. Nervozita byla znát, třeba i naivita při prvním gólu. Tam musí přijít faul i za cenu žluté karty. Pozitivem je aspoň to, že Dreksa vydržel celých devadesát minut. Vaříme z vody, zkomplikovali jsme si to. Víme to, ale jedeme dál."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Po počátečním oťukávání jsme byli aktivní, měli jsme dvě slušné šance. Zajíc na zadní tyči a Reinberk, nicméně do vedení jsme i tak šli. I když pak soupeř znervózněl, my jsme nepracovali dobře, protože jsme kazili. Přitom se nabízely dobré prostory pro šance či navýšení náskoku. To jsme ale nedokázali, místo toho jsme dělali fauly na naší půlce. Karviná hrozila ze standardek, pak se i ve druhé půli dostávala k odraženým balonům, nicméně soustavný tlak neměla. Ke konci jsme naopak my měli brejky."