reklama

Berdych zatím v Dauhá válí, porazil španělského veterána. Naopak Strýcová vypadla se 17letou Američankou

03.01.2019
Po Němci Kohlschreiberovi se povedlo Tomáši Berdychovi porazit i Španěla Verdasca a je ve čtvrtfinále turnaje v katarském Dauhá. Naše mužská tenisová jednička sice prohrála první set, nijak jí to ale nezlomilo. Další dva sety už patřily Berdychovi a porazil tak 35letého Verdasca už popáté za sebou.
Nyní se bývalá světová čtyřka střetne s Francouzem Herbertem, který trochu překvapivě porazil druhého nasazeného hráče Rakušana Thiema.
Zatím to tedy vypadá, že se Berdychova záda umoudřila. Kvůli zdravotním problémům totiž nesměl 33letý český tenista více jak půl roku hrát.

To Barbora Strýcová zažívá v tuto chvíle úplně jiné pocity. Nečeakně nestačila na mladinkou Američanku Anisimovou a s turnajem v australském Aucklandu se loučí už v osmifinále. Nezopakuje tak loňský a předloňský postup mezi posledních osm hráček na tomto tenisovém klání. Strýcové se vůbec nedařilo podání, čehož 17letá Američanka několikrát využila k zisku brejku a posléze i celého zápasu.

Na jiném australském turnaji, v Brisbane, se zatím ve čtyřhře daří světovému páru číslo jedna Kateřině Siniakové a Barboře Krejčíkové, když porazily česko-slovinský pár Lucie Hradecká, Andreja Klepacová 6:3 a 6:2.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz